A3 Haber

‘Hoş geldiniz’ ziyaretine giden 31 kişi karantinaya alındı

‘Hoş geldiniz’ ziyaretine giden 31 kişi karantinaya alındı
Temmuz 12
13:39 2020

Gaziantep İslahiye’de E.K.’nin ziyaretine, anne, baba ve kardeşi geldi. Mahallede yaşayan diğer yakınları da E.K.’nin ailesinin geldiğini öğrenince onlara ‘hoş geldiniz’ ziyaretinde bulundu. E.K.’nin koronavirüs testi pozitif çıkınca ziyarete geldiği belirlenen 31 kişinin yaşadığı sekiz ev karantinaya alındı.

Gaziantep’in İslahiye ilçesine 14 kilometre uzaklıktaki Şahmaran Mahallesi’nde yaşayan 40 yaşındaki E.K.’yi, Gaziantep’te yaşayan anne, baba ve kardeşi ziyarete geldi. Yaklaşık bir hafta misafir olan ailenin geldiğini duyan mahalledeki yakınları da ‘hoş geldin’ ziyareti için E.K.’nin evine geldi.

Aile Gaziantep’e döndükten sonra rahatsızlanınca hastaneye götürülen E.K.’nin yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri hastanede tedaviye alınan E.K.’nin temasta bulunduğu kişilere yönelik yaptığı çalışma sonrasında, Gaziantep’e giden aile ile mahalledeyken onlara ‘hoş geldin’ ziyaretine gelenlerin olduğu toplam 31 kişiyi temaslı olarak belirledi. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, sekiz evde yaşayan 31 kişinin 14 gün süreliğine karantinaya alınmasına karar verdi.

Karar sonrası evlerin çevresi polis ve jandarma ekipleri tarafından güvenlik kordonuna alınarak evlere giriş ve çıkışları kapattı. (DHA)