A3 Haber

Kadın cinayeti: Eşini ve altı yaşındaki kızını öldürüp, intihara kalkıştı

Kadın cinayeti: Eşini ve altı yaşındaki kızını öldürüp, intihara kalkıştı

Kadın cinayeti: Eşini ve altı yaşındaki kızını öldürüp, intihara kalkıştı
Temmuz 12
15:30 2020

Tekirdağ’da Murat K., dini nikahlı eşi Hatice Turan ve kızları Esila Turan’ı tabanca ile başlarından vurarak öldürdü. Kendisini de başından vurarak intihara kalkışan Murat K. ağır yaralandı.

A3 Haber Merkezi- Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı kırsal Karacakılavuz Mahallesi’nde yaşanan kadın cinayetinde, Murat K., Antalya’da dini nikahla birlikte yaşadığı bir çocuğunun annesi 37 yaşındaki Hatice Turan ile geçen yıl mart ayında, henüz belirlenemeyen nedenle ayrıldı. Hatice Turan, kızı Esila’yı da yanına alarak Karacakılavuz Mahallesi’ndeki baba evine geldi.

Hatice Turan, sabah saatlerinde mahallede ailesinin sebze ve meyve sattığı tezgahın başına geldi. Bir süre sonra Murat K. de Turan’ın yanına gelerek tabancayla ateş etti. Ardından Murat K. yaklaşık 200 metre mesafedeki Turan’ın evine gidip kapıyı çaldı. Murak K., kapıyı açan altı yaşındaki kızı Esila’ya da tabancayla ateş etti. Murat K. daha sonra kendisini de başından vurarak intihara kalkıştı.

Sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Hatice Turan ile kızı Esila’nın yaşamını yitirdiği belirlendi. Ağır yaralı olduğu tespit edilen Murat K. sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Hatice Turan ile kızı Esila’nın cansız bedenleri Tekirdağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, Turan ailesinin fertlerinin ifadelerine başvurup, olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Acı haberi alan Turan’ın yakınları, olayın ardından Murat K.’nin mahalleye geldiği otomobile sopa ve taşlarla vurarak hasar verdi.

Kadın cinayetleri raporu: Haziran’da 27 kadın öldürüldü

Öte yandan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2020 yılının Haziran ayında en az 27 kadın cinayetinin işlendiğini, 23 kadının şüpheli bir şekilde ölü bulunduğunu açıkladı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER