A3 Haber

Heybeliada yangınıyla ilgili bir kişi tutuklandı

Heybeliada yangınıyla ilgili bir kişi tutuklandı
Temmuz 13
12:59 2020

Heybeliada’da çıkan ve beş hektar alanın kül olduğu yangının ardından yurttaşların elinde bidonla koşan bir şüpheli gördüklerini belirtmeleri üzerine gözaltına alınan kişi tutuklandı.

A3 Haber Merkezi- Heybeliada’da çıkan orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan üç kişiden Sedat D. adlı şahıs adliyeye sevk edilmesinin ardından tutuklandı, diğer iki kişi ise serbest bırakıldı.

Heybeliada’da dün akşam çıkan ve beş hektar alanın kül olduğu yangının ardından yurttaşlar, yangından hemen sonra elinde bidonla koşan bir kişiyi gördüklerini söyleyerek şüphelinin eşkalini verdi. Görgü tanıkları tarafından teşhis de yapılan Sedat D., Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü Heybeliada Polis Merkezi’nde sorgusunun tamamlanmasının ardından Adalar Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Sedat D., savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmezken, üç görgü tanığının ifadesiyle belirlendi. Mahkemece kararıyla Sedat D. tutuklandı.

Savcılık iki ayrı yerde yangın çıktığını açıkladı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “İstanbul İli Adalar İlçesi Heybeliada Mahallesi Türk Mezarlığı içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kullanılmayan bir binada saat 16.40 sıralarında yangın çıktığı ve yangının ormanlık alana sıçramadan söndürüldüğü, bu alana yakın mesafede bulunan Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda saat 17.05 sıralarında yeni bir yangın başladığı ve bu yangının sıçraması sonucu saat 19.00 sıralarında Çam Limanı mevkiinde ayrı bir orman yangını daha çıktığının öğrenilmesi üzerine Adalar Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.