A3 Haber

Koronavirüsü hafife alan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun testi yine pozitif çıktı

Koronavirüsü hafife alan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun testi yine pozitif çıktı
Temmuz 15
23:28 2020

Koronavirüsü hafife alan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun testi yine pozitif çıktı’nun koronavirüs testinin tekrar pozitif çıktığı ifade edildi.

Koronavirüs salgınını hafife almakla eleştirilen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun Kovid-19 testinin tekrar pozitif çıktığı ifade edildi. Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro geçtiğimiz hafta Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Bolsonaro’ya koronavirüs tanısı konduktan bir hafta sonra yapılan test sonucunun da pozitif çıktığı belirtildi.

İyi olduğunu belirtmişti

Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmasının ardından açıklamada bulunan Bolsonaro “Şimdilik sadece hafif ateşim var” ifadelerini kullanmıştı. Bolsonaro, sağlığının iyi olduğunu belirtti ve virüsün başkalarına yayılmaması için gerekli önlemleri aldığını söylemişti.

Bolsonaro, hidroksiklorokin ilacını kullandığını belirterek, “Şu an gayet iyiyim, ateşim düştü, virüsü başkalarına bulaştırmamak için gereken önlemleri alıyorum” ifadesini kullanmıştı. Virüsü “yağmura” benzeten Bolsonaro, “Panik de öldürüyor. Virüs yağmur gibi, senin kapını çalıyor ve bazılarının kendisini daha fazla koruması gerekiyor. Belirli yaşa gelmiş, sağlık problemleri olan kişilere bulaştığında ölüm riski daha yüksek” şeklinde konuşmuştu.