A3 Haber

İki inşaat işçisi öldürülüp ormana gömüldü: Beş kişi gözaltında, üç kişi aranıyor

İki inşaat işçisi öldürülüp ormana gömüldü: Beş kişi gözaltında, üç kişi aranıyor

İki inşaat işçisi öldürülüp ormana gömüldü: Beş kişi gözaltında, üç kişi aranıyor
Temmuz 22
14:30 2020

Zonguldak Çaycuma’da, evde tadilat çalışması yapan Salim Çatma ve Soner Çatma’nın öldürülerek ormanlık alana gömüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili beş kişi gözaltına alındı, üç kişi aranıyor.

İnşaat işçileri Salim Çatma ve Soner Çatma’nın ailelerinin geçen cuma günü yaptığı kayıp ihbarı üzerine jandarma ekipleri çalışma  başlattı. Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında, inşaat işçilerinin en son Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Nebioğlu beldesi Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşayan İsmail A.’nın evinde tadilat çalışması ve yakınında inşaat yaptıklarını tespit etti.

Evde yapılan aramada cinayet bulgularına rastlanılması üzerine soruşturma derinleştirildi. İki kişinin Serkan A. tarafından silahla öldürülerek ormanlık alana gömüldüğü tespit edildi. Ormanlık alanda gece saatlerinde kokuya duyarlı köpek ile yapılan aramada, Salim Çatma ve Soner Çatma’nın cesetleri bulundu. Cesetler, yapılan incelemenin ardından Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cesetleri traktörle ormana taşıyarak gömmüşler

Jandarma ekipleri, olayla ilgili M.G., S.N.A., D.A., F.Ç. ve Y.E.’yi gözaltına aldı. Olayla ilgili cinayet şüphelisi Serkan A. ile cesetleri traktörle ormana taşıyarak gömdükleri tespit edilen ev sahibi İsmail A. ve akrabaları S.K.’nin yakalanması için çalışma başlattı. Olayla ilgili Zonguldak Valiliği’nden yapılan açıklamada ise Salim ve Soner Çatma’nın, Serkan A. tarafından ateşli silahla öldürüldüğü ve ardından cesetlerin traktörle ormanlık alana taşınarak, gömüldüğü belirtildi.

Serkan A. ve babası İsmail A.’nın geçen yıl 30 Haziran’da bahçelerine 10 milyon lira değerinde kenevir ektikleri iddiasıyla tutuklandığı, ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıkları öğrenildi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER