A3 Haber

İYİ Partili başkandan halka ilginç soru: Hangi partiye geçeyim?

İYİ Partili başkandan halka ilginç soru: Hangi partiye geçeyim?

İYİ Partili başkandan halka ilginç soru: Hangi partiye geçeyim?
Temmuz 22
10:56 2020

Samsun İlkadım’da Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’li ismi aday göstermesinin ardından MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçerek belediye başkanı seçilen Necattin Demirtaş, seçimlerin ardından hangi partiye geçmesi gerektiğine dair anket yaptırdığı ortaya çıktı.

2009-2014 yılları arasında MHP’den İlkadım ilçesinde belediye başkanlığı yapan Necattin Demirtaş, 31 Mart seçimleri öncesinde yine partisinden aday olmak istedi. Ancak Cumhur İttifakı ilçede AKP adayını destekleyeceğini açıklayınca, Demirtaş, MHP’den istifa ederek İYİ Partiye geçip Millet İttifakı’nın adayı olarak seçimlere katıldı.

Sözcü’nün haberine göre, Seçimleri kazanarak belediyeyi AKP’den devralan Demirtaş’ın geçen ocak ayında parti değiştirmesi konusunda anket yaptırdığı iddia edildi.

“Hangi partiye geçmeli?”

Başkan Demirtaş, bir anket şirketi aracılığıyla ilçedeki vatandaşlara, “Demirtaş seçildiği İYİ Parti ile mi devam etmeli?” sorusunu sordurdu. Ardında da bu soruya “Hayır” diyenlere “Hangi partiyle devam etmeli?” şeklinde ikinci soru yöneltildi. Seçenekler arasında ise AKP ve MHP’den başka bir partinin olmaması dikkat çekti.

MHP’ye geçmesini önerdiler

Anket sonuçlarına göre İYİ Parti ile devam etsin diyenlerin oranı yüzde 40, başka partiyle devam etsin diyenlerin oranı ise yüzde 48 olarak açıklandı. “Hangi partiyle devam etmeli?’ sorusuna ise vatandaşların yüzde 40’ı AKP, yüzde 48’i ise MHP şeklinde yanıt verdi.

About Author

Ege

Ege

Related Articles