A3 Haber

İzmir’de sokak ortasında cinsel saldırıya kalkışan şüpheli dört gün sonra yakalandı

İzmir’de sokak ortasında cinsel saldırıya kalkışan şüpheli dört gün sonra yakalandı
Temmuz 24
11:58 2020

İzmir Karşıyaka’da, sabah işe gitmek için evinden çıkan kadının yolunu keserek bıçak tehdidiyle cinsel saldırı girişiminde bulunup, kaçan F.K., dört gün sonra yakalandı.

İzmir’in Karşıyaka ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde 20 Temmuz sabahı, saat 07.10 sıralarında işe gitmek için pazar yeri yakınında yürüyen D.G.’nin yolu, yüzü maskeli F.K. tarafından kesildi. Elinde bıçak olan saldırgan kadını, kolundan çekip, pazar yerinin duvarına dayadı. Ardından cinsel saldırıda bulunmak istedi. Kadının çığlıklarını duyup, gelen güvenlik görevlisi E.Y.’yi gören saldırgan, kaçtı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. D.G., sağlık ekiplerince tedavi edildi.

Cinsel saldırı suçundan cezaevinde yatmış

Saldırının ardından farklı branşlardaki polislerden özel ekip kuruldu. Çok yönlü araştırma başlatan özel ekip, önce güvenlik kameraları kayıtlarından şüphelinin eşkalini tespit etti. Ardından da şüphelinin F.K. olduğunu saptadı. F.K.’nın saldırı öncesi ve sonrasına ait görüntülerini mercek altına alan özel ekip, şüphelinin olay yerine 20 kilometre mesafedeki Karabağlar ilçesindeki bir evde saklandığını saptadı. F.K., düzenlenen operasyonla yakalandı.

Şüpheli F.K.’nın, daha önce cinsel saldırı suçundan hüküm giydiği belirlendi. (DHA)