A3 Haber

Genelkurmay’dan ‘Anıtkabir’ fotoğrafıyla ilgili açıklama

Genelkurmay’dan ‘Anıtkabir’ fotoğrafıyla ilgili açıklama

Genelkurmay’dan ‘Anıtkabir’ fotoğrafıyla ilgili açıklama
Temmuz 30
09:21 2020

Genelkurmay’dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Mustafa Kemal Atatürk’e üstü kapalı lanet okumasının ardından paylaşılan Anıtkabir fotoğrafına ilişkin açıklama geldi.

24 Temmuz’da Ayasofya ibadete açıldı. Açılış sırasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Mustafa Kemal Atatürk’e üstü kapalı lanet okuması üzerine tartışmalar başladı.

Tartışmaların ardından 26 Temmuz’da Genelkurmay’ın Instagram hesabında Anıtkabir fotoğrafı yayımlandı.

Fotoğrafın ardından Genelkurmay’ın Ali Erbaş’a yanıt verdiği iddiaları üzerine Genelkurmay’dan açıklama geldi.

“Zorlama bir yaklaşımdan ibaret”

Ahmet Hakan’a verilen yanıt şu şekilde:

“26 Temmuz 2020 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı Instagram hesabında yayımlanan 1891 görsel içerisindeki bir fotoğraf, gündemdeki bazı konularla ilişkilendirilerek, maksadı aşan ve TSK’yı bir tartışma ortamına çekmeyi hedefleyen yorumlar olarak değerlendirilmelidir.

Söz konusu fotoğraf, TSK’nın değişik birimlerinde yürütülen eğitim, tatbikat, operasyon, tören gibi faaliyetleri yansıtan ve yayın planı BİR AY ÖNCEDEN belirlenen rutin fotoğraflardan biridir. Bu ve benzeri fotoğrafları gündeme ilişkin konularda mesaj aracı gibi algılamak veya bu şekilde yorumlamak zorlama bir yaklaşımdan ibarettir.

Her türlü arazi ve hava şartlarında, gece-gündüz demeden terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdüren, farklı coğrafyalarda 5 büyük operasyonu başarıyla yürüten kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve onun uyum içinde görev yapan komuta heyetini bu tür tartışmaların içine çekmeye çalışmak iyi niyetli bir yaklaşım değildir.

Dünyanın ve ülkemizin içerisinden geçmekte olduğu siyasi, sosyal, askeri ve ekonomik iklimde birlik beraberlik içerisinde dikkatli ve uyanık olmak zorunda olduğumuz unutulmamalıdır.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER