A3 Haber

Kadın cinayeti: Boşanmak isteyen eşini öldürdü, ailesini tehdit etti

Kadın cinayeti: Boşanmak isteyen eşini öldürdü, ailesini tehdit etti

Kadın cinayeti: Boşanmak isteyen eşini öldürdü, ailesini tehdit etti
Temmuz 30
13:53 2020

İstanbul Büçükçekmece’de Sami Aslan, boşanmak isteyen 15 yıllık eşi Derya Aslan’ı boş bir araziye götürerek öldürdü, daha sonra da olay yerinden kaçtı. Genç kadının ablası Gülten Kavaklı, “Daha öldüreceğim iki kişi var diye bizi tehdit ediyor” dedi.

A3 Haber Merkezi- İstanbul’un Büçükçekmece ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki Derya Aslan, 15 yıl önce Sami Aslan ile evlendi. Bu evliliklerinden biri erkek iki çocukları oldu. Evliliği boyunca şiddet gören genç kadın zaman zaman boşanmak istese de çocukları için evliliğini sürdürdü. Ancak şiddet sona ermeyince boşanmaya kesin karar veren iki çocuk annesi kadın, yaklaşık iki ay önce Esenyurt’ta yaşayan ailesinin yanına döndü. Genç kadın, kocasının yanındaki çocuklarını bu süre içinde göremedi.

Çocuklarını görmek için gitti, öldürüldü

Otomobiliyle dün gece eşinin yaşadığı eve gelen 33 yaşındaki Sami Aslan, barışmak istediğini söyledi. Hem konuşmak hem de çocuklarını görmek isteyen kadın, boşanmak istediği eşiyle birlikte evden ayrıldı. Sami Aslan, eşini Büyükçekmece’de boş bir araziye götürdü. Burada genç kadını başından tek kurşunla vurarak öldürdü, daha sonra da olay yerinden kaçtı.

Sami Aslan daha sonra kadının ağabeyini arayarak “Gelin cesedinizi alın” dedi. Büyük şok yaşayan aile durumu polise haber verdi. Polis ekipleri cesedin bulunduğu noktaya giderek incelemelerde bulundu.

Aile katilin yakalanmasını istiyor

Gözyaşları içinde katilin yakalanmasını isteyen abla Gülten Kavaklı, “Öldürmeye değer miydi? Daha 33 yaşında, bunu hangi ülke hangi millet kabul ediyor. Bütün dünyaya soruyorum. Suçu kadın olmak mı suçu anne olmak mı? Ölümü mü hak ediyor” diye konuştu. Abla Kavaklı, “Kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. Evrak eksikliğinden dava başlamadı. Kardeşimi aradı 3 gün boyunca ‘çocuklar için barışalım’ dedi. Ailesi de izin verdi. Buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. Ağabeyimi aradı dedi ki “Gelin cesedinizi alın”. Kadın cinayetleri artık yeter. Kaçtı. ‘Daha öldüreceğim 2 kişi var’ diye bizi tehdit ediyor. Çocukların haberi yok” diye konuştu.

Genç kadının annesi Müşerref Akın ise “15 senedir bu derdi çekiyoruz. Çocuklarımı tehdit ediyordu. Perişan olduk. Çocukların hatırı için ‘gideyim’ dedi. Giydirdim güzelce eline verdim. Çocukları için gitti ölüm haberi geldi. ‘Bir defa çocuklarıma sarılayım’ dedi. ‘Bir gece çocuklarımın yanında kalayım o bana yeter’ dedi” diye konuştu. Polis kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Haziran’da en az 27 kadın cinayeti işlendi

Öte yandan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2020’nin Haziran ayında Türkiye’de en az 27 kadın cinayeti işlendiğini, 23 kadının da şüpheli şekilde yaşamını yitirdiğini açıkladı.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER