A3 Haber

ABD’de koronavirüs alarmı: Yüz yüze eğitime geçilen ilk günde bir öğrencinin Covid-19 testi pozitif çıktı

ABD’de koronavirüs alarmı: Yüz yüze eğitime geçilen ilk günde bir öğrencinin Covid-19 testi pozitif çıktı
Ağustos 01
13:24 2020

ABD’deki vakaların hızla artmasına rağmen yüz yüze eğitime geçen okullardan birinde, bir öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Okulların açıldığı ilk gün bir öğrencinin enfekte olduğu belirtilirken, okul yöneticileri ‘pozitif test protokolünün’ uygulanacağını duyurdu.

Koronavirüs nedeniyle 4 milyon 500 binden fazla kişinin enfekte olduğu ABD’de, Trump yönetiminin okulları açma ısrarı devam ederken Indiana eyaletinde yüz yüze eğitime geçen bir okulda öğrencilerden birinin Covid-19 testi pozitif çıktı. Yeni eğitim döneminde okulun açıldığı ilk gün öğrencilerden birinin korona kaptığı tespit edilirken yetkililer, ‘pozitif test protokolünün’ yürürlüğe sokulduğunu belirtti.

duvaR‘ın haberine göre, Hancock Sağlık Departmanı, Greenfield Central Ortaokulu’nda bir öğrencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Ebeveynlere konuyla ilgili mektup gönderildiği aktarıldı.

Okul yetkilileri, durumdan haberdar olduktan sonra ‘pozitif test protokolünün’ uygulandığını ifade etti.

Ebeveynlere gönderilen mektupta, okulun her akşam profesyonel olarak dezenfekte edildiği ancak enfekte olan öğrencinin temas ettiği bölgelere özel önem verileceği belirtildi. Mektupta şu ifadeler kullanıldı: “Bu bilginin bazılarınızı endişelendireceğini anlıyoruz. Belirlediğimiz protokollere uymak, hem öğrenciler hem de çalışanlar için güvenli bir ortam sağlamak adına önemlidir.”