A3 Haber

İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç’tan pandemi itirafı: Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez

İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç’tan pandemi itirafı: Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez

İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç’tan pandemi itirafı: Bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez
Ağustos 05
14:18 2020

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç, “Pandemiyi güzel yönetiyoruz ancak vatandaşlarımızdan ricamız; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Eğer bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. Dikkatli olmalıyız” dedi.

Konya Şehir Hastanesi, bu sabah acil ve poliklinik alanında hizmet verilmeye başlandı. Hastanede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Mehmet Koç, “Pandemide yoğun bir süreç yaşıyoruz Konya olarak. Bu nedenle de Konya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz tamamen pandemi hastanesi olarak hizmet devam edecek. Yine orada acil hizmetleri ve yatak yoğunluğu açısından ve elektif dediğimiz Covid-19 dışı hastalarımızın tedavilerinin yapılması açısından Şehir Hastanemiz büyük bir yükü kaldıracaktır. Burada bu hafta itibarıyla inşallah ameliyatlarımız da başlayacak. O nedenle Konya Covid ile yoğun bir dönem yaşıyor ancak diğer acil durumlarda vatandaşlarımız hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır. Sadece Covid dışı hastaların tedavi edildiği tek merkez Konya Şehir Hastanesi olacaktır” dedi.

“Yatak ve yoğun bakım yoğunluğu var”

Prof. Koç sözlerini şöyle sürdürdü: “Yatak ve yoğum bakım yoğunluğumuz var ama ‘yer yok’ diye bir şey yok. Şu anda bayram itibarıyla da ekiplerimizle devamlı olarak irtibat halindeyim. Hiçbir hasta hiçbir hastanede mağdur oldu yatırılamadı, diye bir durum olmadı. Pandemiyi güzel bir şekilde yönetiyoruz ancak vatandaşlarımızdan ricamız; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Eğer bu hızda gider ise bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. O nedenle dikkatli olmalıyız. Bizim şu anda yatak sorunumuz, yoğum bakım sorunumuz yok.

Mehmet Koç, il dışından Konya’ya hasta getirildiği sorusuna şöyle yanıt verdi: “Kesinlikle başka bir ilden otobüslerle özel araçlarla hasta transferi yoktur. Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Bütün hastalarımız maalesef Konya’dandır. Bunu da üzülerek belirtiyorum. Sadece Konya’dan hasta sayımız yüksektir.” (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER