A3 Haber

Koronavirüs tedavisi gören yaşlı hastayı ailesi terk etti: Alın hastamız sizin olsun

Koronavirüs tedavisi gören yaşlı hastayı ailesi terk etti: Alın hastamız sizin olsun

Koronavirüs tedavisi gören yaşlı hastayı ailesi terk etti: Alın hastamız sizin olsun
Ağustos 08
18:04 2020

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin pandemi kliniğinde görevli hemşire Eşlif Topuz Arıl, koronavirüs şüphesi ile getirilen yaşlı hastanın, yakını tarafından “Alın hastamız sizin olsun ben gidiyorum” diyerek, terk edildiğini öne sürdü.

Kocaeli’nin ​Darıca ilçesinde bulunan Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaşanan iddiaya göre koronavirüslü hastaların tedavilerinin yapıldığı pandemi kliniğinde, koronavirüs şüphesiyle getirilen ve klinikte tedavi altına alınan yaşlı hasta, yakınları tarafından terk edildi. İddiayı gündeme taşıyan ise klinikte görevli hemşire Elif Topuz Arıl oldu.

Hemşire sosyal medyadan tepki gösterdi

Hemşire Topuz Arıl, yaşananları ve üzüntüsünü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle anlattı: “Pandemi kliniğinde yoğun bir şekilde çalışan bir hemşire olarak sizinle üzücü ve bir o kadar gerçek bir anı mı paylaşmak istiyorum. Bugün yaşlı, tamamen yakınlarının bakımına muhtaç Covid şüphesi ile servisimizde yatmakta olan bir hastamızın yakınları maalesef, ‘Alın hastamız sizin olsun ben gidiyorum’ diyerek hastasını yalnız bırakarak servisimizi terk etmiştir. Çocukları ve akrabaları defalarca aranmış, yeri gelmiş meşgule atıldığı halde aramaktan vazgeçmeyerek telefonla nihayet tekrar tekrar görüşmeler yapılmış, hastaneye davet edilmişlerdir. Fakat ne üzücüdür ki; ‘Bizi Covidli hastaların arasına sokmaya çalışmayın, hepimiz is güç sahibiyiz, gelemeyiz. Sizin işiniz ne? siz bakın” gibi bir cevap almış bulunmaktayız. Evet biz hastalarımıza eşit şekilde ve aynı merhamet ve özveri ile bakmaya ve tedavilerini yapmaya devam edeceğiz ama maalesef durumun evladın bile atasını terk edecek hale gelmesine çok üzülüyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Başhekim: Örnekler bitmiyor

Daha önce sosyal medya hesabından yaptığı ‘Virüs kaparım’ korkusuyla anne-babasını almaya bile yanaşmayanlar olduğunu ifade ettiği paylaşımıyla dikkatleri çeken ​Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekim Doç. Mustafa Güneş de hemşirenin paylaşımını, kendi hesabından, “Örnekler bitmiyor. Dün vardı, bugün de devam ediyor. Hastanemde bir hemşiremin izlenimi. Allah ıslah etsin” diyerek, paylaştı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER