A3 Haber

Ayasofya’da maskesiz video paylaşmıştı: AKP’li bir vekilin daha Covid-19 testi pozitif çıktı

Ayasofya’da maskesiz video paylaşmıştı: AKP’li bir vekilin daha Covid-19 testi pozitif çıktı
Ağustos 09
08:53 2020

24 Temmuz’da ibadete açılan Ayasofya’da maskesiz video paylaşan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la fotoğraf çektiren AKP’li bir vekilin daha Covid-19 testi pozitif çıktı. AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Davetlilerin katıldığı bir törenle 24 Temmuz’da ibadete açılan Ayasofya’da maskesiz video paylaşan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’la fotoğraf çektiren AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıktı.

Türkoğlu, Twitter’dan “Değerli dostlar son bir ay içinde yedi kez koronavirüs testi yaptırdım. Son olarak 7 Ağustos’ta yaptırdığım testin sonucu 8 Ağustos’ta açıklandı ve ne yazık ki, pozitif çıktı. Virüsün bende ağır semptomları söz konusu değildir. Doktorlarımız tarafından 14 gün süresince Ankara’daki ikametimizde ilaç tedavisi ve karantinada kalmam öngörülmüştür” paylaşımını yaptı.

Fotoğraftaki koronavirüse yakalanan üçüncü vekil

Hacı Bayram Türkoğlu da 24 Temmuz’daki açılış törenine katılmış, daha önce testleri pozitif çıkan AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ile birlikte, Ayasofya’nın içinde sosyal mesafe kuralına uymadan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile fotoğraf çektirmiş, maskesiz paylaşımlar yapmıştı.