A3 Haber

Mezarlıkta define ararken yakalandılar: “Dua ediyorduk” dediler!

Mezarlıkta define ararken yakalandılar: “Dua ediyorduk” dediler!

Mezarlıkta define ararken yakalandılar: “Dua ediyorduk” dediler!
Ağustos 11
10:06 2020

İstanbul Eyüpsultan’da define aramak amacıyla eski bir mezarı yaklaşık 60 santimetre kazan üç kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüpheliler, mezarlıkta dua ettiklerini söyleyerek kendilerini savundu.

Olay, Ayvansaray Mezarlığı’nda saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, define aramak amacıyla ellerinde kazma ve kürek bulunan 3 kişi, Ayvansaray Mezarlığı’na geldi. Burada eski mezar taşları bulunan alanı kazmaya başlayan şüphelileri gören bir kişi durumu polise bildirdi.

“Dua ediyorduk”

İhbar üzerine polisin mezarlığa geldiğini gören şüpheliler, mezar taşlarının arkasına saklandı. Mezarlığa giren polis, bir mezarın kazıldığını görünce çevrede araştırma yaptı. Yapılan araştırmada üç kişi mezar taşlarının arkasında yakalandı. Kelepçelenerek gözaltına alınan üç şüpheli ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Şüpheliler, mezarlıkta dua ettiklerini söyleyerek kendilerini savundu.

Yapılan incelemede mezar kazmada kullanılan kazma ve kürek ele geçirilirken mezarlığın ise yaklaşık 60 santimetre kadar kazıldığı belirlendi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER