A3 Haber

Vaka sayısı arttı: Tavşanlı’da düğün, sünnet, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı

Vaka sayısı arttı: Tavşanlı’da düğün, sünnet, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı

Vaka sayısı arttı: Tavşanlı’da düğün, sünnet, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı
Ağustos 11
19:56 2020

Kütahya Tavşanlı’da koronavirüs vakalarında ciddi artışlar yaşanması üzerine nikah, sünnet, nişan, düğün gibi organizasyonların 24 Ağustos tarihine kadar yasaklandığı açıklandı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesi’nde koronavirüs vakalarında ciddi artışlar yaşanması üzerine, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla vatandaşların bir araya geldiği nikah, sünnet, nişan, düğün gibi organizasyonlar 24 Ağustos tarihine kadar yasaklandı.

Kurul kararında şöyle denildi: “Son günlerde Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesi’nde vatandaşların maske ve sosyal izolasyon kurallarına riayet etmemeleri sonucu, koronavirüs vakalarında ciddi artışlar yaşanmıştır. Vaka artışlarının önüne geçmek ve virüsün yayılma hızının kontrol altına alınması için 10.08.2020 tarihinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz Başkanlığında toplanmıştır. Tepecik Beldesi ile Beyköy Mahallesi’nde vatandaşların toplu olarak bir araya gelebileceği ve salgının yayılmasına neden olabilecek her türlü sünnet, nişan, nikah, düğün gibi organizasyonların 10.08.2020 tarih ve saat 24.00’ten itibaren, 24.08.2020 saat 24.00’e kadar yasaklanmasına karar verilmiştir.

Nişan ve yemekten yayılmıştı

Haziran ayında, Tepecik Beldesi’nde düğün alışverişi öncesi iki aile arasında toplu olarak yenen yemeğin ardından koronavirüs tespit edilen dokuz kişiden bir kadının, daha sonra da başka bir akrabasının nişanına katıldığı ortaya çıkmıştı. Sağlık Müdürlüğü ekiplerince, pozitif vakanın temas etmiş olabileceği 45 kişiye Covid-19 testi yapıldı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca altı bina tedbir amacıyla karantinaya alındı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER