A3 Haber

Kütahya’da düğün, sünnet, nişan organizasyonları yasaklandı

Kütahya’da düğün, sünnet, nişan organizasyonları yasaklandı

Kütahya’da düğün, sünnet, nişan organizasyonları yasaklandı
Ağustos 13
23:44 2020

Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 salgının yayılmaması için nişan, kına dahil köy-sokak düğünlerinin yasaklandığını duyurdu.

Kütahya Valisi Ali Çevik başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için nişan, kına dahil köy-sokak düğünlerinin yasaklandığını açıkladı.

Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Devletimiz tüm kurumları ile bu salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir almakta ve bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmaktadır. Köy-sokak düğünlerinin (nişan, kına dahil) yasaklanmasına karar vermiştir” denildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca açık ve kapalı alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına, belediye, müftülük personelleri ve muhtarlar tarafından kendilerine ulaştırılan cenaze ve defin işlemlerinin il ve ilçelerdeki koordinasyon merkezlerine bildirilmesine, cenaze işlemlerinin Kolluk Kuvvetleri ve Müftülük personellerince denetlenmesine karar verdi.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER