A3 Haber

Polis yasadışı silah operasyonu yaptı: Puma, iguana, flamingo gibi çok sayıda havyan bulundu

Polis yasadışı silah operasyonu yaptı: Puma, iguana, flamingo gibi çok sayıda havyan bulundu

Polis yasadışı silah operasyonu yaptı: Puma, iguana, flamingo gibi çok sayıda havyan bulundu
Ağustos 21
12:08 2020

İstanbul’da yasadışı silah ticareti yapılan iki eve polis operasyon düzenledi. Bir şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, nesli tükenme tehlikesi altında olan aralarında puma, iguana, kedi ve kuşların da bulunduğu çok sayıda hayvan ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasadışı silah ticareti yapan şüphelileri belirleyerek teknik ve fiziki takibe aldı. Çalışmalarını tamamlayan organize polisi, çarşamba günü Güngören ve Silivri’deki iki adrese operasyon düzenledi.

Operasyonlarda üç av tüfeği, bir tabanca, bir kurusıkı tabanca, beş şarjör, 68 mermi, 14 sürgü, açık namlu, zımpara makinesi, metal işlemleri için kullanılan lazer makinesi, çok sayıda icra yayı, icra mili ve çeşitli tabanca aparatları bulundu. Operasyonda H.Ç. isimli bir şüpheli gözaltına alındı.

Çok sayıda hayvan bulundu

Öte yandan Silivri’deki eve düzenlenen operasyonda, Kaçakçılık Mücadele Kanunu ve Nesli Tükenme Tehlikesi altında olan yabani hayvan ve bitki türlerinin uluslararası ticaretine ilişkin sözleşmeye aykırı, hayvanlar ele geçirildi. Evde yapılan aramalarda puma, iguana, savannah cinsi kedi, tavus kuşu, rakun, flamingo, deve kuşu, yabani kaz ve çeşitli cinslerde hayvanlar bulundu. Hayvanlar Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gözaltına alınan şüpheli Vatan Caddesi’nde bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli yurtdışına çıkma yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bulunan hayvanlar şöyle: Bir tane puma, sekiz tane rakun, 10 tane tavus kuşu, bir tane iguana, iki tane flamingo, Bir tane savana cinsi safkan kedi, iki tane savana bengal kırması yabani kedi, iki tane devekuşu, iki tane adet ördek, yedi tane karkazı. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER