A3 Haber

CHP: Giresun afet bölgesi ilan edilmeli, maddi kayıplar devlet tarafından karşılanmalı

CHP: Giresun afet bölgesi ilan edilmeli, maddi kayıplar devlet tarafından karşılanmalı

CHP: Giresun afet bölgesi ilan edilmeli, maddi kayıplar devlet tarafından karşılanmalı
Ağustos 23
13:19 2020

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, dört kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketinde büyük hasar gören Giresun’un afet bölgesi ilan edilmesini istedi. Tığlı, “Tüm maddi kayıplar devlet tarafından ödenerek zararların kısmen de olsa sonuçları hafifletilmeli ve vatandaşın tüm borçları ertelenmelidir” diye konuştu.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, kentte dün akşam meydana gelen sel felaketi sonrası Sözcü’ye konuştu. “Şehrin doğal yapısı ve sülieti değişti. Burası tam bir doğal afet bölgesi ve insanlar çaresiz” diyen Tığlı, şunları söyledi:

“Hasar çok büyük”

  • Neredeyse 120 köyle ulaşım ve iletişim koptu. Askerlerimizi ve vatandaşlarımızı kaybettik. Yıkılan köprüler, yerle bir olan yollar, hurdaya dönen araçlar, dağlardan kopup gelen kayalar Dereli’yi, Doğankent’i yaşanmaz hale dönüştürmüştür. Hasar çok büyüktür. Vatandaş devletin elini omuzunda hissetmek istiyor.

“Afet bölgesi ilan edilmeli”

  • Şehirde büyük acılar yaşanmaktadır. Halk çaresizdir. Devlet bir an önce Giresun’u afet bölgesi ilan etmeli; halkımızın sağlık, barınma, yiyecek ve diğer tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olmalıdır. Sağlık hizmetlerinden ücret talep edilmemelidir. Şanlı ordumuz ve tüm kamu görevlileri o bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için görevlendirilmeli, tüm maddi kayıplar devlet tarafından ödenerek zararların kısmen de olsa sonuçları hafifletilmeli ve vatandaşın tüm borçları ertelenmelidir.

Genel Başkan Yardımsı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlığında, milletvekillerinden oluşan altı kişilik heyeti de sel felaketinin boyutlarını yerinde incelemek üzere Giresun’a hareket etti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER