A3 Haber

CHP’de ‘onursal koordinatör’ krizi büyüyor: Gelen tepkiler haklı, bu yanlıştan dönülecektir!

CHP’de ‘onursal koordinatör’ krizi büyüyor: Gelen tepkiler haklı, bu yanlıştan dönülecektir!

CHP’de ‘onursal koordinatör’ krizi büyüyor: Gelen tepkiler haklı, bu yanlıştan dönülecektir!
Ağustos 26
11:13 2020

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, eşi Deniz Arda’nın adına bastırılan “onursal koordinatör” unvanlı kartvizit krizi büyüyor. CHP İzmir İl Başkan Yardımcılarından oluşan bir komisyonun inceleme başlattığını belirten CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, “Gelen tepkiler haklı, bu yanlıştan dönülecektir” açıklamasında bulundu.

İzmir’in Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’nın Gaziemir Belediyesi ismi ve logosuyla bastırdığı kartvizitte “Onursal Koordinatör – Dış İlişkiler Ofisi” sıfatını kullanmasının yankıları sürüyor. Büyük tepki toplayan gelişmenin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da Başkan Halil Arda’nın uyarıldığı açıklamıştı.

CHP İzmir İl Başkanlığı da bir il başkan yardımcılarından bir komisyon kurarak inceleme başlattı. Yazılı açıklamada bulunan CHP İzmir İl Başkanı Av. Deniz Yücel, “Gaziemir Belediyesi’nde, belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat sahibi olsa ve belediyeden elde ettiği maddi bir kazancı olmasa bile, kesinlikle kabul edilemez. Bizler bu ülkenin AKP iktidarı süresince yaşadığı en büyük sorunların liyakatsizlik ve eş-dost ilişkileriyle ülkenin yönetilmeye çalışılması olduğunu her platformda söyledik. AKP’nin tam karşıtı bir duruş sergileyen partimizin, kendi belediyemizde gerçekleşen benzer bir olayı kabullenmesi, onaylaması veya savunması elbette mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.

Yücel’in açıklaması şu şekilde:

“Gelen tepkiler haklı, bu yanlıştan dönülecektir”

Bizler bu ülkenin AKP iktidarı süresince yaşadığı en büyük sorunların liyakatsizlik ve eş-dost ilişkileriyle ülkenin yönetilmeye çalışılması olduğunu her platformda söyledik. Tıpkı Cumhurbaşkanı’nın kendi kızını çok yüksek maaşla kendine danışman yapması, damadını ekonomiden hiç anlamadığı halde ekonomi bakanı yapması, üniversitelere ve devlet kurumlarına eş-dost-yandaş atamalarının normalleştirilmeye çalışılması, aile dostlarına devlet ihalelerinin verilmesi, devlet kurumlarının yönetim kurullarına işi bilen kişilerin değil de AKP’ye yakın olan kişilerin atanmasının yanlış olduğunu söylediğimiz gibi.

Bu konularda böylesine ilkeli ve AKP’nin tam karşıtı bir duruş sergileyen partimizin, kendi belediyemizde gerçekleşen benzer bir olayı kabullenmesi, onaylaması veya savunması elbette mümkün değildir. Gaziemir belediyesinde belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat olarak uygun olsa ve belediyeden elde ettiği maddi bir kazancı olmasa bile, kesinlikle kabul edilemez ve yanlıştır.

Bu konuda İzmirlilerden ve halkımızdan gelen tepkilere hak veriyor ve bu durumum düzeltilmesi için çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. En kısa sürede bu yanlıştan dönülecektir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER