A3 Haber

MSB: Ağrı’da çatışmada iki asker, Gümüşhane’de kazada bir asker yaşamını yitirdi

MSB: Ağrı’da çatışmada iki asker, Gümüşhane’de kazada bir asker yaşamını yitirdi
Ağustos 29
17:39 2020

Milli Savunma Bakanlığı, Ağrı Doğubayazıt sınırında çıkan çatışmada iki uzman çavuş ile Gümüşhane’de mesaiye giderken bir uzman onbaşının yaşamını yitirdiğini duyurdu.

A3 Haber Merkezi- Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde çıkan çatışmada iki uzman çavuş yaşamını yitirdi. Türkiye-İran sınırında çıkan çatışmada yaralanan iki uzman çavuş, kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Doğubayazıt/Ağrı hudut hattında, 29 Ağustos 2020 tarihinde, İran istikametinden sızma girişiminde bulunan terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı dileriz.

Gümüşhane’de kaza

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, Gümüşhane’de bir askerin mesaiye giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdiğini duyurdu.

MSB’den yapılan açıklama şöyle: “Gümüşhane Şiran ilçesinde mesaiye giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılmayarak şehit düşen kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.”