A3 Haber

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan BAE’ye: Kırmızı halı ile karşılamaya hazırız

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan BAE’ye: Kırmızı halı ile karşılamaya hazırız

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan BAE’ye: Kırmızı halı ile karşılamaya hazırız
Ağustos 31
21:40 2020

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetini İsrail’e davet ederek, “Kırmızı halı ile karşılamaya hazırız” dedi.

BAE ile İsrail arasında yapılan barış anlaşmasının ardından iki ülke arasındaki normalleşme adımları devam ediyor.

İki ülke arasındaki ilk ticari uçak seferi bugün gerçekleştirildi. İsrailli yetkililer ile ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı Jared Kushner ve ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, yapılan ilk uçuşta BAE’nin başkenti Abu Dabi’ye iniş yaptı.

BAE heyeti İsrail’e davet edildi

İsrail ve ABD heyetlerinin BAE’ye gitmesinin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bugün yaptığı açıklamada, BAE heyetini İsrail’e davet etti. Netanyahu, BAE heyetini kırmızı halı ile karşılamaya hazır olduklarını dile getirdi. İsrail’in bir gün her ülke tarafından tanınacağını ve Ortadoğu’nun geri kalanıyla barışacağını ifade eden Netanyahu, diğer Arap ülkeleri ile görüşmeler yapıldığını açıkladı. Başbakan Netanyahu, “Size söyleyemeyeceğim çok şey var fakat zamanı geldiğinde öğreneceksiniz” dedi.

Başbakan Netanyahu, İsrail ve ABD heyetlerinin bugün Abu Dabi’ye indiklerinde İsrail bayraklarının dalgalandığını görmekten büyük gurur duyduğunu ifade ederek, “Bu tarihimizde yeni bir çağ” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER