A3 Haber

AKP’li vekilden Demirtaş ve çocuklarına skandal hakaret: Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş

AKP’li vekilden Demirtaş ve çocuklarına skandal hakaret: Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş

AKP’li vekilden Demirtaş ve çocuklarına skandal hakaret: Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş
Eylül 02
09:55 2020

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, cezaevinde çocuklarıyla görüşme yapması engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında skandal ifadeler kullandı. Sosyal medyada paylaşım yapan Akkal, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş” ifadelerine yer verdi. Tepkiler artınca paylaşımı silen Akkal, “Paylaşımı ben değil, danışmanım yapmış” dedi.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş’ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı. Akkal, “İt” diyerek Demirtaş’a ve çocuklarına hakaret etti.

Edirne Cezaevi’nde 4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş çocukların babalarıyla görüşmesine cezaevi yönetimi tarafından izin verilmediğini açıklamış, Demirtaş, “Selahattin’in, kızlarımız Delal ile Dılda’yı birlikte görmesine izin verilmedi. Selahattin, pandemi başladığından bu yana kızlarını sadece birer kez, ayrı ayrı görebildi” demişti.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Demirtaş’ın çocuklarıyla görüşememesi hakkında skandal ifadeler kullandı.

Akkal, “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize.. ” dedi.

Demirtaş ve çocuklarına hakaret eden AKP’li vekil 180 derece döndü: Paylaşımı ben değil danışmanım yapmış

Tepkiler üzerine önce Twitter’daki mesajını silen AKP’li Tamer Akkal, ardından mesajın kendisine ait olmadığını söyleyip “Bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır” dedi.

Tepkiler üzerine hakaret mesajını silen Tamer Akkal daha sonra mesajı kendisinin değil bir danışmanının ‘yanlışlıkla’ attığını ileri sürdü:

“Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER