A3 Haber

Afgan işçiler dehşeti yaşadı: İki yaralı

Afgan işçiler dehşeti yaşadı: İki yaralı

Afgan işçiler dehşeti yaşadı: İki yaralı
Eylül 08
07:58 2020

İstanbul Arnavutköy’de Afgan uyruklu işçilerin kaldığı konteyner eve silahlı baskın yapan kişiler, iki Afganı yaralayarak kaçtı. Silahla vurularak yaralanan işçinin yardımına komşuları koştu. Yaralı Afgan, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, gece saat 23.30’da Arnavutköy Sündüs Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre çalıştıkları fabrikanın yanındaki konteynerde kalan Afgan uyruklu dört işçi, kimliği belirsiz 3 kişinin saldırısına uğradı. Konteynere giren eli silahlı üç kişi, önce Afgan uyruklu kişilerin cep telefonu ve paralarını istedi. Karşı koyan Afgan işçiler daha sonra üç kişinin saldırısına uğradı. Elindeki sopa ve silah kabzasıyla Afgan işçilere saldıran ç kişi daha sonra Veli Muhammed isimli Afganı karnından vurarak yaraladı. Ateşledikleri silahla Veli Muhammed’i vuran, bir işçiyi de silah kabzasıyla yaralayan kişiler daha sonra olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Silahla vurularak yaralanan işçinin yardımına silah sesini duyarak gelen komşuları koştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa sürede Afgan işçilerin kaldığı konteynere gelen sağlık ekipleri yaralı 2 kişiyi hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan yaralı Afganların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER