A3 Haber

Erdoğan’dan Macron’a Twitter’dan yanıt: Samimi her çağrıya kulak vererek…

Erdoğan’dan Macron’a Twitter’dan yanıt: Samimi her çağrıya kulak vererek…
Eylül 19
22:01 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları diyalog yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturma niyetinde olduğunu belirtti.

A3 Haber Merkezi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şöyle dedi: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti 2 bin yıllık geçmişi olan köklü ve kadim bir devlettir. Hiçbir komplekse kapılmadan, içinden geçtiğimiz tüm süreçleri vakur ve olgun şekilde yürütmekte, ısrarlı provokasyonlara asla aldırış etmemekteyiz. Biz, samimi her çağrıya kulak vererek diplomasiye olabildiğince alan kazandırmak, sorunları diyalog yoluyla herkesin kazanabileceği bir çözüme kavuşturmak niyetindeyiz. Ülkemizin bir damla suyunu da bir karış toprağını da bu vizyonla savunmayı sonuna kadar sürdüreceğiz.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter hesabından Türkçe mesaj paylaşarak, “Ajaccio’da, Türkiye’ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim” demişti.