A3 Haber

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemediğimiz noktaya geldi

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemediğimiz noktaya geldi

İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye 10 yıl önce hayal edemediğimiz noktaya geldi
Eylül 27
18:03 2020

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle Gaziantep’teki Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen TEKNOFEST 2020’yi ziyaret ederek füzelerin üzerine imza attı, ödül törenine katıldı. Soylu, “Türkiye 10 yıl önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi. Hiçbirimiz Türkiye’nin kendi otomobilini yapabileceğini hayal etmiyordu” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TEKNOFEST 2020’yi ziyaret etti. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ve diğer katılımcılarla birlikte stantları gezerek yarışmacılarla sohbet etti.

Türkiye’nin 10 yıl önce hayal edilemeyen bir noktaya geldiğini ifade eden Bakan Soylu “Burası rekabetçi bir alan sunan yer. Şunun altını çizmek gerekir, Türkiye’nin öz güveni ve Türkiye’nin yarını, gelecek planı. TEKNOFEST’i düzenleyen, Selçuk Bayraktar ve vakfına, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Bugün Türkiye bambaşka bir noktaya doğru ilerliyor, 21’inci yüzyılın tüm fırsatlarını yönetiyor ve kullanıyor. Türkiye, 10 yıl önce hayal edemediğimiz bir noktaya geldi. Hiçbirimiz Türkiye’nin kendi otomobilini yapabileceğini hayal etmiyordu. Hiçbirimiz insansız hava araçlarıyla bu noktalara geleceğimizi hayal etmiyordu. Bugün bu noktalara geldi. Bir taraftan denizin altındaki tüp geçitleri hayal etmiyordu, bu noktalara geldik. ATAK helikopterlerini, savunma sanayisinde yüzde 70’lik milli ve yerlilik oranını yakalayabileceğimizi kimse hayal etmiyordu, bu noktalara geldik. Şimdi bize TEKNOFEST’in verdiği umut da heyecan da şu, biz 10 yıl sonra tüm bu gençler ve tüm Türkiye ile öyle bir noktaya geleceğiz ki bugün o noktayı hayal edemediğimizi göreceğiz. 10 yıl sonra ‘Aman Allah’ım Türkiye bu noktaya nasıl geldi’ diye aynen bundan 10 yıl önceki olduğu söyleyeceğiz” dedi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER