A3 Haber

Azerbaycan’dan Ermenistan’a bir uyarı daha: Önlem almak için karşılık vereceğiz

Azerbaycan’dan Ermenistan’a bir uyarı daha: Önlem almak için karşılık vereceğiz

Azerbaycan’dan Ermenistan’a bir uyarı daha: Önlem almak için karşılık vereceğiz
Eylül 28
08:32 2020

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sivil yerleşim birimlerine ateş açmaya devam ettiğini belirten Ermenistan ordusunu uyardı.

Bakanlık açıklamasında, Ermenistan ordusunun sabah saatlerinden itibaren Terter şehrine ateş açtığı belirtilerek “Ermenistan’ı son kez uyarıyoruz. Biz de önlem almak için karşılık vereceğiz” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Bakanlık, çatışmalarda Ermenistan’a ait tank ve zırhlı araçların imha edilmesinin havadan çekilen görüntülerini paylaştı.

Azerbaycan-Ermenistan hattında neler oluyor? 

Dün sabah saatlerinde Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçleri ile Azerbaycan arasında çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve bazı yerleşim birimlerini kontrolü altına almıştı.

Yıllardır çözüm bekleyen bölgede gerilim yeniden tırmandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun bu sabah cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtığı ve sivil kayıpların olduğu bildirildi.

Ermenistan, Dağlık Karabağ’da Azerbaycan’a ait helikopter, İHA ve tankların vurulduğunu, Azeri ordusunun can kayıplarının olduğunu açıklarken, Azerbaycan Savunma Bakanlığı da Ermenistan’ın saldırılarına karşılık verildiğini, Ermeni uçaksavar sistemlerinin imha edildiğini duyurdu.

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilense Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık içerisinde.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER