A3 Haber

Bakan rutin emekli ödemelerinin reklamını yaptı

Bakan rutin emekli ödemelerinin reklamını yaptı

Bakan rutin emekli ödemelerinin reklamını yaptı
Ekim 12
19:43 2020

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, emeklilere yapılan rutin ödemeleri “jest” gibi sunarak 2 yılda 674,5 milyar lira emeklilik ödemesi gerçekleştirildiğini açıkladı.

A3 Haber Merkezi | Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere yapılan rutin ödemelerle ilgili açıklama yaparak “Bakanlık olarak emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini” söyledi.

Emeklilere yapılan rutin ödemeleri “hizmet” gibi sunarak bu yıl Ağustos’ta 8,2 milyon işçi, 2,6 milyon Bağ-Kur ve 2,3 milyon memur emeklisi olmak üzere toplam 13,1 milyon emekliye 30,5 milyar lira aylık ödemesi yaptıklarını belirten Selçuk, “Son 2 yılda ise emeklilerimize toplam 674,5 milyar lira aylık ödemesi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Bin 500 lira aylığın adı “müjde” oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Ekonomik İstikrar Kalkanı” kapsamında “emeklilere verdiği müjdenin” kanunlaştığını ve en düşük emekli aylığının bin 500 liraya yükseltildiğini aktaran Bakan Selçuk, Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emeklilere bin lira bayram ikramiyesi ödendiğini hatırlattı.

Selçuk, 2018’in Ramazan Bayramı’nda emeklilerin ilk bayram ikramiyesini aldığını, aradan geçen altı dini bayramda ödenen ikramiye tutarının 64,2 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER