A3 Haber

CHP’li Salıcı: Kürt sorunu tabii ki çözülmeyi bekliyor ve CHP çözmeye talip

CHP’li Salıcı: Kürt sorunu tabii ki çözülmeyi bekliyor ve CHP çözmeye talip

CHP’li Salıcı: Kürt sorunu tabii ki çözülmeyi bekliyor ve CHP çözmeye talip
Ekim 15
12:33 2020

CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı “Kürt sorunu tabii ki çözülmesi gereken bir mesele ve CHP bunu çözeceğini açıklıkla ifade ediyor ama mesela sadece oraya endekslenecek bir mesele değil” dedi.

CHP’nin Doğu ve Güneydoğu’daki il başkanlarıyla bir araya gelen Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, konuşulanları RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na anlattı.

Salıcı şöyle konuştu:

  • Biz ne zaman doğu desek ne zaman Kürt seçmen desek ne zaman Kürt sorunu ile ilgili bir mesele var desek insanların aklına hemen şu geliyor, “şimdiye kadar söylemediğiniz yeni bir şey mi söyleyeceksiniz?”
  • Bizim bugünkü toplantımızın gerekçesi Kürt sorununda ne söyleyeceğiz, kayyumlar meselesinde ne söyleyeceğiz değildi. ‘Biz kendi örgütsel kapasitemizi nasıl arttırırız? CHP, Güney Doğu’da durumunu nasıl güçlendirebilir? Daha fazla milletvekili çıkaracak oy oranlarına nasıl ulaşabiliriz?’ idi.
  • İşin bugünkü tartışma konusu ağırlıklı olarak işin organizasyon kısmıyla ilgiliydi. Doğu ve Güney Doğu seçim başarısını ya da seçimlerdeki çabayı tek başına Kürt sorununda söylenecek yeni bir söze endekslememek gerektiğini düşünüyoruz.
  • Kürt sorunu tabii ki çözülmesi gereken bir mesele ve CHP bunu çözeceğini açıklıkla ifade ediyor ama mesela sadece oraya endekslenecek bir mesele değil.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER