A3 Haber

Hapis cezası onanan Necati Doğru: Susmam, yılmam, yatarım çıkarım, çizgimi değiştirmem…

Hapis cezası onanan Necati Doğru: Susmam, yılmam, yatarım çıkarım, çizgimi değiştirmem…
Ekim 15
08:56 2020

İstinaf Mahkemesi’nin Sözcü gazetesi davasında 3 yıl 6 ay 15 günlük hapis cezasını onadığı Sözcü yazarı Necati Doğru, karara ilişkin, “Ne bugünkü iktidarın ve ne de bundan sonra iktidara gelecek olanların karşısında diz çökmem. Haksızlıklar karşısında susmam” düşüncesini dile getirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru, bugün yayımlanan yazısında, “Susturmak istiyorlar. Susmam. Yıldırmak istiyorlar. Yılmam. Bak Sözcü’yü bile hapse koyacağız… Herkes bize biat etsin… İktidardan korksun demeye getiriyorlar. Buna izin vermem. Ne bugünkü iktidarın ve ne de bundan sonra iktidara gelecek olanların karşısında diz çökmem. Haksızlıklar karşısında susmam. Bugüne kadar iktidar ağzıyla konuşmadım ve yazmadım diye bize (Sözcü’ye) ve bu bağlamda bana leke sürmek istediler. Rüşvet almaya teşebbüs suçundan mahkum olmuş bir savcının yazdığı uyduruk iddianame ile bana da 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası kestiler. 75 yaşındayım. Yatarım” değerlendirmesinde bulundu.

Doğru, “Çıkarım. Çizgimi değiştirmem. Yine yazarım. Bu leke bize yapışmaz. Tuz koktu. Benim için en yüce mahkeme okurlarımın vicdanıdır. 8 gazete değiştirdim. Beni okurum 44 yıldır yargılıyor, bir leke sürmedi” ifadesini kullandı.