A3 Haber

Erdoğan, Şırnak’ta konuştu: Türkiye’de sandık ve demokrasi dışında hiçbir meşruiyet alanı yoktur

Erdoğan, Şırnak’ta konuştu: Türkiye’de sandık ve demokrasi dışında hiçbir meşruiyet alanı yoktur
Ekim 18
17:13 2020

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta yaptığı açıklamada “Türkiye’de sandık ve demokrasi dışında hiçbir meşruiyet alanı yoktur. Milletten yetki almayan hiçbir gücün milletin iradesine el uzatmasına asla müsaade etmeyiz” diye konuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şırnak’ta toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

  • Ülkemiz, 18 yılda yapılan sağlık yatırımlarının meyvesini sadece son 8 ayda toplamıştır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin hazırlıksız yakalandığı sağlık krizini alnımızın akıyla yürüttük.
  • Türkiye’de sandık ve demokrasi dışında hiçbir meşruiyet alanı yoktur.
  • Milletten yetki almayan hiçbir gücün milletin iradesine el uzatmasına asla müsaade etmeyiz. Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine yer olmadığı gibi darbe heveslisi yapılara da yer yoktur. Sırtını millet iradesi dışında güç odaklarına yaslayanlar, silahı hak arama aracı görenler, dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkumdur.
  • Sırtını millet iradesi dışında güç odaklarına yaslayanlar, silahı hak arama aracı görenler, dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkumdur. Şiddetle ülkemizin önünü kesme girişimleri nasıl başarısız olmuşsa yurtdışı patentli senaryolarla iktidara gelme planları da boşa çıkacak.