A3 Haber

Park halindeki aracın altına konulan zaman ayarlı bomba imha edildi: İki kişi gözaltında

Park halindeki aracın altına konulan zaman ayarlı bomba imha edildi: İki kişi gözaltında
Ekim 18
00:20 2020

Gaziantep’te, park halindeki aracın altında bulunan şüpheli çantadan zaman ayarlı düzeneğe sahip yaklaşık bin 200 gram patlayıcı çıktı. İmha edilen bombayla ilgili iki şüpheli gözaltına alındı.

A3 Haber Merkezi- İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Gaziantep’te Şehit Kamil ilçesine bağlı akşam saatlerinde Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği önünde, park halindeki aracın altına bir kişinin çanta bırakıp, otomobille kaçtığını gören vatandaşlar, polise haber verdi.

Polis, paketin bulunduğu yerde güvenlik tedbiri alıp, bomba imha uzmanlarına haber verdi. Uzman ekibin incelemesinde, çanta içinde üç parça halinde yaklaşık bin 200 gram ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip patlayıcı madde bulundu. Patlayıcının uzman ekip tarafından kontrollü şekilde imha edilmesi sonucu saldırı girişimi, can kaybı veya yaralanma meydana gelmeden sonlandırıldı.

İki kişi gözaltına alındı

Polis, vatandaşların verdiği eşkal ve plaka bilgisi üzerine saldırgan ve kaçtığı otomobili takibe aldı. Yapılan ihbar ve analiz çalışmaları üzerine alarma geçen Gaziantep polisi, uygulama noktasında durdurduğu otomobilde eşkale uyan bir kişi ile yanındaki bir kişiyi daha gözaltına aldı.