A3 Haber

Türk Eğitim-Sen: Karantinadaki öğretmenler idari izinli sayılsın

Türk Eğitim-Sen: Karantinadaki öğretmenler idari izinli sayılsın

Türk Eğitim-Sen: Karantinadaki öğretmenler idari izinli sayılsın
Ekim 25
17:44 2020

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Covid-19 testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğine dair görüş yazısının kabul edilemez olduğunu söyledi. Geylan, öğretmen ve okul yöneticilerinin idari izinli sayılmasını ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemesini istedi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerinin ek ders ücretlerinin ödenmeyeceğine dair MEB’in bazı illere gönderdiği görüş yazısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geylan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar. Ancak MEB, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla, bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi. Bu kabul edilemez.

Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü fedakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir. Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de idari izinli sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir. Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak ‘tasarrufla’ şaha kalkmayacaktır herhalde. Sayın Ziya Selçuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir.” (ANKA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER