A3 Haber

Altın suyuna batırılmış sahte dişlerle dolandırıcılık

Altın suyuna batırılmış sahte dişlerle dolandırıcılık

Altın suyuna batırılmış sahte dişlerle dolandırıcılık
Ekim 27
14:11 2020

Kadıköy’de kuyumculara sahte altın diş satarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen dört kişi, yakalandı.

Kadıköy’de bulunan kuyumcuya bir kişi tarafından altın diş satıldı. Kapalıçarşı’ya gönderdikten sonra altın dişin sahte olduğunu öğrenen kuyumcu durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri, güvenlik kamera görüntülerinden dolandırıcının kimliğini tespit ederek yakalamak için çalışmalara başladı.

DHA’nın haberine göre devriye görevi yapan güven timleri, aradıkları dolandırıcıyı cadde üzerinde görüp, takip etti. Kısa süre sonra arkadaşlarıyla buluşan şüpheli, takipteki güven timleri tarafından gözaltına alınarak Rıhtım Polis Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan üst aramalarında şüphelilerin üzerinden altın suyuna batırılmış çok sayıda sahte diş ele geçirildi.

“Kapalıçarşı’da sahte olduğunu söylediler, bize geri geldi”

Polis yaptığı incelemelerde dolandırıcıların, sattıkları teneke parçalarının ağır gelmesi için dişlerin içine kurşun doldurduğunu tespit etti. A.K, S.K, I.K ve İ.H alınan ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi.

Kadıköy’de dolandırılan kuyumcu Bahattin Aydın, “Bize zaman zaman hurdalar geliyor. Hurda altınların içinde kalpazanlar, dişi birbirine geçirerek, içine kurşun koyarak çok ince mikronla dışını 22 ayar yapıp bize getirdiler. Bu dişlere baktığımızda 22 ayar gösteriyordu. Biz bu dişleri aldık gönderdik Kapalıçarşı’ya. Kapalıçarşı’da bu dişlerin sahte olduğunu söylediler, bize tekrar geri geldi. Tabi biz Kapalıçarşı’ya paramızı ödedik. Polislere haber verdik. Karakol da işin üzerine düştü, bu kalpazanlar yakalandı. Biz resimlerini vermiştik polislere. Polisler nokta atışı yapmışlar. Hepsine teşekkür ediyorum. 3 bin 300 lira dolandırıldım” ifadelerini kullandı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER