A3 Haber

16 yaşındaki minik keman sanatçısı yaşama böyle tutundu: Abla elimi tutar mısın, çok korkuyorum…

Kasım 01
00:11 2020

İzmir’de depremin vurduğu Rıza Bey apartmanında Narlıdere Senfoni Orkestrası’nın minik keman sanatçısı İnci Okan da mucizeye imza atarak yaşama tutundu. Cep telefonundan attığı mesajla bulunmasını hızlandıran 16 yaşındaki İnci Okan’ın, kendisini kurtaran kadın görevliye “Abla elimi tutar mısın, çok korkuyorum” sözleriyle seslenmesi hafızalara kazındı.

İnci Okan 17 saat sonra enkaz altından kurtarılmasının ardından İnci’nin Atilla Okan kendisine ulaşan ANKA muhabirine, “İnci bilinçli davranıp, telefonunu kullanarak gönüllü insanlara ulaştı ve kamuoyu oluşturdu” açıklamasını yaptı.

Rıza Bey Apartmanı’nda enkaz altında kalanlardan birisi olan 16 yaşındaki İnci Okan 17 saatlik uzun bir bekleyişin ardından enkaz altından sağ olarak çıkarıldı. İnci’nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen amca Atilla Okan ANKA’ya yaptığı açıklamada, İnci’nin depremde babaannesini ve eniştesini kaybettiğini söyledi.

Okan’ın açıklaması şöyle: “İnci deprem anında çok bilinçli davranarak, ablasına ve yakınlarına telefonla ulaştı. ‘Ben İnci şu an göçük altındayım yaşıyorum ’dedi ve kamuoyu oluşturdu. İnci telefon desteği almasa yer tespiti yapmasa onu bulmak zor olabilirdi. İnci gönüllü insanlar sayesinde kurtarıldı. Depremde bacaklarının üzerine düşen bir dolaptan dolayı küçük bir operasyon geçirdi, ama İnci’nin şu an sağlık durumu iyi, Ege Üniversitesi’nde tedavi altında.”

YouTube video