A3 Haber

58 saat sonra gelen kurtuluş: 14 yaşındaki İdil enkazdan böyle çıkarıldı

58 saat sonra gelen kurtuluş: 14 yaşındaki İdil enkazdan böyle çıkarıldı

58 saat sonra gelen kurtuluş: 14 yaşındaki İdil enkazdan böyle çıkarıldı
Kasım 02
08:39 2020

İzmir’in Bayraklı ilçesinde kurtarma çalışmalarının devam ettiği Emrah apartmanında 14 yaşındaki İdil Şirin kurtarıldı. 58 saat enkaz altında kalan İdil Şirin, ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Öte yandan İdil’in 8 yaşındaki kardeşi İpek’ten acı haber geldi. Enkaz altındaki iki kişi için çalışmalar sürüyor.

İzmir’in Bayraklı ilçesinde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Emrah apartmanında kurtarma ekipleri çalışmaların 56. saatte enkaz altından bir kız çocuğunun sesini duydu.

Çalışmalarını hızlandıran ekipler 58. saatte 14 yaşındaki İdil Şirin’e sağ olarak ulaştı. İlk müdahalenin ardından İdil Şirin, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Depremin üzerinden geçen 58 saatlik sürenin ardından 14 yaşındaki İdil Şirin sağ olarak kurtarıldı. İdil Şirin’in 8 yaşındaki kardeşi İpek Şirin’in ise enkaz altında cansız bedenine ulaşıldı.

Öte yandan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınan İdil Şirin için yakınlarının hastane içerisinde bekleyişi devam ederken, kardeşi İpek Şirin’in cenaze Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Emrah apartmanında şimdiye kadar 29 kişiye ulaşılmış, 14’ü sağ olarak çıkarılmıştı.

Sağlık durumu iyi

Kurtarma çalışmalarında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi görevlisi, “Emrah Apartmanı Enkazında 14 Yaşında İdil ile ekibimiz iletişime geçti ve sağ bir şekilde enkazdan çıkardı. Sağlık durumu iyi olduğunu öngörülen İdil için ekibimizin çalışmaları 2.5 saat titizlikle sürdü. Dualarımız İdil ve enkaz altında kalan canlarımız ile…” dedi.

İdil’i kurtaran itfaiyecinin anlattıkları: Kardeşim öldü itfaiye amca…

İdil’le göz göze gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesinde çalışan Hasan Alaca’nın anlattıkları yürekleri dağladı.

İdil’in hemen yanı başında kardeşi İpek’in olduğunu anlatan Alaca, “İdil, kardeşim var öldü dedi. Kardeşi ile yan yanalardı. Kardeşi öldüğünde onu izlemiş. İdil sırt üstü yatıyordu, sol tarafında kardeşi İpek oturur vaziyetteydi. İdil, ‘kardeşim yaşıyordu ama son zamanlarda ses gelmiyordu’ dedi bize. İdil’in ‘İtfaiye amca kardeşim öldü’ demesi yüreklerimizi sızlattı. Büyük bir ihtimal bugün ölmüş kardeşi” dedi.

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER