A3 Haber

Ankara’da 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma yasağı getirildi

Ankara’da 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma yasağı getirildi

Ankara’da 65 yaş ve üzerine sokağa çıkma yasağı getirildi
Kasım 10
20:13 2020

Ankara’da 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı kararı getirildi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sadece 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

A3 Haber Merkezi- Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildiği belirtildi.

Valilik açıklamasında, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabileceklerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının kısıtlanmasına karar verilmiştir” denildi.

Kısıtlama hükmünden muaf tutulacaklar

Açıklamada, kısıtlama hükmünden muaf tutulacak 65 yaş ve üzeri kişiler, şu şekilde belirtildi: “10.00- 16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan; kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri ve benzeri olmak üzere kamu görevlileri, işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK Hizmet Belgesi, Vergi Kaydı, Şirket Yetki Belgesi, Oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanlarının, muaf tutulmasına karar verildi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER