A3 Haber

Sekiz aydır kapalıydı: İzmir Genelevi icralık oldu!

Sekiz aydır kapalıydı: İzmir Genelevi icralık oldu!

Sekiz aydır kapalıydı: İzmir Genelevi icralık oldu!
Kasım 14
10:28 2020

Yaklaşık sekiz aydır koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olan İzmir Genelevi’nde icra şoku yaşandığı ortaya çıktı. Gediz Elektrik tarafından elektrik ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle icra işlemi başlatılırken ev sahipleri de kendilerine hiçbir tebligat yapılmadığı gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına başvurdu.

Dünyayı etkisi altına alan oronavirüs salgını İzmir Genelevi’ni de vurdu. İzmir Genelev’inin içindeki evlere Mart ayından bu yana yaklaşık sekiz aydır kapalı olmalarına rağmen Gediz Elektrik tarafından elektrik faturalarını ödemedikleri gerekçesiyle icra işlemi başlatıldığı ortaya çıktı.

Genelev’deki ev sahiplerinin hem aylardır kapalı olan evlere fatura çıkarılması, hem de tebligat yapılmadan icra işlemi başlatılması nedeniyle Gediz Elektriğin avukatları hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na ve İzmir Barosu’nu suç duyurusunda bulundu.

Sekiz aydır kapalı

Adının açıklanmasını istemeyen Genelevde mülkül bulunan ev sahibi, “İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile işyerlerimiz 15 Mart 2020’den beri kapalı. 8 ayı aşkın süredir işyerlerimizde, oradaki evlerde tek bir ampul bile yakılmıyor. Buna rağmen fatura çıkarılması zaten yanlış. Ama bir de bu faturalarla ilgili hem de bize haber bile verilmeden icra işlemi başlatılması kabul edilebilir bir durum değil. Bu yüzden biz Cumhuriyet Savcılığı’na icrayı gerçekleştiren avukat ve konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca İzmir Barosu’na da bu avukatla ilgili şikayet dilekçesi verdik” dedi.

Deprem sonrası hasar tespiti için bile izin verilmedi

Egeligazete’de yer alan habere göre, geneleve kimsenin girmesine 15 Mart’tan bu yana izin verilmediğini ifade eden ev sahibi şu bilgileri verdi:

“Evlere girmemize de izin verilmiyor. İzmir’de 30 Ekim’de yaşanan deprem sonrası binalara zarar gelip gelmediğini kontrol etmek için bile izin verilmedi. Evlere girip, televizyon ya da buzdolaplarının fişini bile çekemiyoruz. Bu durum da nasıl elektrik sarfiyatı yapılmış olabilir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER