A3 Haber

AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Çalköy Köprüsü açılmadan çöktü

AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Çalköy Köprüsü açılmadan çöktü
Kasım 16
16:42 2020

AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Vezirköprü ilçesinde yaptırılan ve 10 köyün ulaşımını sağlayacak olan köprü daha açılmadan çöktü. CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, “Köprü açıldıktan sonra üstünde insanlar veya araçlar geçerken çökseydi, bunun hesabını kim verecekti?” diye konuştu.

A3 Haber Merkezi- AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılı Mart ayında ihale edildikten sonra Mayıs ayında yapımına başlanan ve 10 köyün ulaşımında kullanılacak olan Vezirköprü’ye bağlı Çalköy Köprüsü açılışı yapılmadan çökmesi tepki çekti. Sadece iki yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulan köprünün, orta kısmında taşıyıcı kolonların olmadığı ve dökülen betonun ağırlığına dayanamadığı için çöktüğü ileri sürüldü.

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP Vezirköprü İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, bölgede incelemelerde bulunarak köprünün 10 köyün ulaşımını sağlayacağını ve ayrıca Büyükşehir Belediyesine ait taş ocağının bağlantı yolu olduğu belirtti. Bayburtlu, “Viyadükler, köprüler önemli yerler. Buraların projelerini çizen ve yapanlar insanların bilgili ve tecrübeli olmaları gerekir. Ancak, günümüzde bu özelliklere pek değer verilmediği görülüyor. Devletin parası boşa harcanırken, can ve mal kayıpları yaşanıyor. Bu köprü açılmadan kendi ağırlığını taşıyamadığı için çöktü. Ya köprü açıldıktan sonra üstünde insanlar veya araçlar geçerken çökseydi, bunun hesabını kim verecekti?” diyerek, köprüyü yapanlardan hesap sorulmasını ve oluşan devlet zararının karşılanmasını istedi.