A3 Haber

Ayı saldırısında yaralandı: Koronavirüs testi pozitif çıktı

Ayı saldırısında yaralandı: Koronavirüs testi pozitif çıktı

Ayı saldırısında yaralandı: Koronavirüs testi pozitif çıktı
Kasım 21
21:40 2020

Giresun’da ayı saldırısından yaralı kurtulup, hastanede tedaviye alınan Fatih Coştur’un, koronavirüs testi pozitif çıktı. Çoştur, “Nasıl kaptık bilmiyorum. Ayı saldırısını atlattığımız gibi salgın hastalığını da inşallah yenerim” dedi.

Giresun’un Alucra ilçesine bağlı Hacılı köyünde 15 Kasım’da 35 yaşındaki çiftçi Fatih Çoştur, hafta sonu gezmek için gittiği kırsal alanda, ormandan çıkan ayının saldırısına uğradı. Çevredeki çoban köpekleri de ayıya, saldırdı. Ayı hızla kaçarak, ormana dönerken Coştur, el ve bacağı ile baldırı ve sırtından yaralandı.

Köpeklerin havlama sesi üzerine bölgedekilerin yardımına koştuğu Coştur, vatandaşlar tarafından ilçe devlet hastanesine götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapılan Coştur, önce Giresun Prof. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Görülen semptomlar üzerine koronavirüs testi yapıldı

Tedavisi süren Fatih Coştur’a, görülen bazı semptomlar üzerine hastanede koronavirüs testi yapıldı. Covid-19 test sonucu pozitif çıkan Coştur, temaslı olup kendisi de koronavirüse yakalanan refakatçi olan bir akrabasıyla, hastanede izole edilen odaya kaldırıldı. Tedavisine karantinaya alındıkları izole odada devam eden Coştur ve akrabasının, genel sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Ayı saldırısındaki yaralarının iyileşmesini beklerken, koronavirüse yakalanan Coştur, herkese salgın tedbirlerine uyma çağrısında bulundu. Kendisiyle ilgilenen sağlık yetkililerine teşekkür eden Çoştur, “Ayıdan kaçtık, ama dünyayı kasıp kavuran koronavirüse bir şekilde yakalandık. Nereden nasıl kaptık bilmiyorum. Ayı saldırısını atlattığımız gibi bu salgın hastalığını da inşallah yeneriz” dedi. (DHA)

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER