A3 Haber

Bakan yardımcısı yasak dinlemedi: Restoran açtırıp yemek yediler, korumalar polisleri içeri almadı

Bakan yardımcısı yasak dinlemedi: Restoran açtırıp yemek yediler, korumalar polisleri içeri almadı
Kasım 22
11:15 2020

Bursa’da koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir restoranda içlerinde bakan yardımcısının da olduğu iddia edilen kalabalık bir grup yemek yedi. Şikâyet üzerine gelen polislerin, korumalar tarafından içeri alınmadığı ileri sürüldü.

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin yalnızca paket servis hizmeti vermesi kararlaştırılırken, Bursa’da tartışma yaratacak bir olay yaşandı. Bir restoranın Bakan yardımcısının da içinde olduğu iddia edilen bir grup tarafından açtırılıp hizmet vermesi, aynı bölgede bulunan esnaf tarafından tepkiyle karşılandı.

“İçlerinde bakan yardımcısı var” iddiası

Sosyal medya hesabından videolar ve fotoğraflar yayınlayan bir yurttaş, içlerinde bakan yardımcısının da olduğu kalabalık bir grubun bir restoranda yemek yediğini öne sürdü. Sosyal medya hesabı üzerinden “Türkiye’de yasaklara ramen onlara yasak yok. Müşteri alıp yedirip içirip hesaplarını alıp uğurluyorlar. Gelen arabalar çakarlı ve devletin polis korumları var. Dükkan kapatan esnaflar nerede adalet?” yazan yurttaş Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı, Bursa Valiliği, Fahrettin Koca ve Emniyet Genel Müdürlüğünü etiketledi.

“Korumalar polisleri içeri almadı” iddiası

Odatv’den Rabia Deniz’in haberine göre ise, yapılan şikâyet üzerine restorana polis ekipleri geldi. Ancak korumalar ekipleri “10 dakika sonra boşaltacağız” diyerek içeri almadı. Kalabalık grup ise hesaplarını ödedikten sonra restorandan ayrıldı.