A3 Haber

Sarıgül cephesinden açıklama: Milletvekilleri ile görüşüyoruz

Sarıgül cephesinden açıklama: Milletvekilleri ile görüşüyoruz

Sarıgül cephesinden açıklama: Milletvekilleri ile görüşüyoruz
Kasım 30
17:40 2020

Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın, “Bizim milletvekilleri ile ‘Gelin bize katılın, grup kuralım’ gibi bir çalışmamız söz konusu değil. Ama milletvekilleri ile görüşüyoruz. milletvekilleri bizi arıyor, biz onları arıyoruz. İletişimimiz, diyaloğumuz var. Ama şuradan şu kadar milletvekili koparalım gibi bir düşüncemiz yok” dedi.

Türkiye Değişim Hareketi kurucusu Mustafa Sarıgül, parti kurma hazırlıklarına hız verdi. Sarıgül’ün ekibi belli olurken, bugün Türkiye gazetesinde yer alan ve bu partiye 20 CHP’li vekilin katılacağı ileri sürülen haber yankı uyandırdı.

Sabah gazetesinden Onur Şahanoğlu’nun haberine göre Sarıgül cephesinden konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Türkiye Değişim Hareketi Genel Sekreteri Hasan Aydın, “Bizimle ilgilenenler var ama bizim böyle bir çalışmamız yok” dedi. Aydın, bazı milletvekillerinin kendilerini aradığını ve görüştüklerini de belirtti.

“Her yerden talep var ilgi var”

Aydın, şunları söyledi:

“Bize her yerden talep var ilgi var. Bu milletvekilleri için de geçerli. Ama bizim böyle bir çalışmamız yok. Biz yüzümüzü biraz millete döndük. Biz herkese elbette sıcak bakarız, olumlu bakarız ama oradan başlayan bir çizgiye de uygun bulmuyoruz. Biz milletvekilleri ile değil de, millet ile yola çıkmanın esas olduğu bir başarıyı kayda geçireceksek ancak öyle yapabiliriz. Böyle bir çalışmamız yok. Bizimle ilgilenenler var ama bizim böyle bir çalışmamız yok.”

“Her partiden arayan var”

Her partiden kendilerini arayan vekillerin bulunduğunu belirten Aydın, şöyle devam etti:

“Bizi arayan herkes de ‘Size gelelim’ demiyor elbette. Çizginiz nasıl, neler yapıyorsunuz, ortaya çıksın ciddi şekilde değerlendireceğiz diyen arkadaşlar var. Yani ben buradan bıktım, yeter artık, sizde de iyi bir dinamizm diyenler var. Çeşitli ilgiler var. ‘Bize müracaat var’ demek, gayri ciddi olur. Hiçbir vekil telefonu açıp da yeni kurulan partiye ben geliyorum demez zaten. İlgi var ama.
“Bugün çıkan haber gerçek dışı” diyerek bir kez daha haberi yalanlayan Aydın şöyle konuştu:

“Bizim milletvekilleri ile ‘Gelin bize katılın, grup kuralım’ gibi bir çalışmamız söz konusu değil. Ama milletvekilleri ile görüşüyoruz. milletvekilleri bizi arıyor, biz onları arıyoruz. İletişimimiz, diyaloğumuz var. Ama şuradan şu kadar milletvekili koparalım gibi bir düşüncemiz yok.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER