A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan “Tank Palet” çıkışı: Kaçınız itiraz etti, sadece ben mi karşı çıkacağım?

Kılıçdaroğlu’ndan “Tank Palet” çıkışı: Kaçınız itiraz etti, sadece ben mi karşı çıkacağım?

Kılıçdaroğlu’ndan “Tank Palet” çıkışı: Kaçınız itiraz etti, sadece ben mi karşı çıkacağım?
Aralık 02
14:58 2020

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de Muhtarlar Buluşması’nda konuştu. Kılıçdaroğlu, “20 milyar dolarlık Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusuna ait bir Tank Palet fabrikası Katar ordusuna sıfır fiyatla verildi. Kaçınız itiraz etti, sadece ben mi karşı çıkacağım? Bu mudur orduyu, bayrağı, vatanı sevmek?” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’de Muhtarlar Buluşması’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sakarya’daki Tank Palet fabrikasının kuruş alınmadan Katar ordusuna verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

  • Tank-Palet fabrikası değeri ne kadar? 20 milyar dolar. 20 milyar dolarlık bu Tank-palet fabrikası kimin? Ordunun. Ordunun 20 milyar dolarlık Tank-palet fabrikası kimlere verildi? Katar ordusuna. Kaç liraya verildiğini bilen var mı? Bir dolar dahi almadılar, bir kuruş bile almadılar. 20 milyar dolarlık Türkiye Cumhuriyeti devletinin ordusuna ait bir Tank-Palet fabrikası Katar ordusuna sıfır fiyatla verildi. Kaçınız itiraz etti, sadece ben mi karşı çıkacağım?

“Ordunun başımın üstünde yeri var”

  • Peki ordunun hakkını hukukunu kim savunacak? Nasıl olur da siz 20 milyar dolarlık bir Tank-Palet fabrikasını tank üretsin diye vereceksiniz Katar ordusuna verirsiniz. 2018’de bize tank verilecekti, nerede bu tanklar? Katar buraya 50 milyon dolarlık yatırım yapacak, onun için biz bu fabrikayı verdik denildi.
  • Çıktım şunu söyledim: Katar’la sözleşmeyi feshet ben 50 milyon doları 1 hafta içinde bulup o fabrikanın kasasına koymazsam ben siyaseti bırakacağım sen de benden kurtulmuş olacaksın. Bu Tank-Palet fabrikası Avrupa’nın en önemli beş büyük fabrikasından birisi. Ordu güzel bol bol güzel laflar edelim ama fabrikasını da arka taraftan Katar’a verelim. Bu mudur orduyu, bayrağı, vatanı sevmek? Bütün ordunun benim başımın üstünde yeri vardır. En aşağıdan en yukarıya kadar.

Tanrıkulu’ya yönelik eleştiriye yanıt verdi

Sezgin Tanrıkulu’na montajlı fotoğraflar nedeniyle yöneltilen eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Tanrıkulu, Diyarbakır Baro Başkanlığı yaparken en net şekilde ‘Terör örgütüne karşıyız’ diye açıklama yapan kişidir” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na yönelik eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, sosyal medyada yayınlanan montajlı fotoğrafla ilgili olarak şunları söyledi:

  • “Sezgin Tanrıkulu’nun katıldığı o cenaze töreni Tahir Elçi’nindir. Tahir Elçi Diyarbakır’da terör istemiyoruz diye basın toplantısı yapıyor ve orada öldürülüyor. O cenaze törenine bütün partilerden katılım var.
  • Sosyal medyada fotoşop yapılıyor tabutun başına bir terör örgütünün bayrağı konuluyor, Tanrıkulu ile yan yana getirilip yayınlanıyor. Bu Meclis’te söylendi, faili aramak için davalar açıldı. Bunlar tamamen yalandır. Tanrıkulu, Diyarbakır Baro Başkanlığı yaparken en net şekilde ‘Terör örgütüne karşıyız’ diye açıklama yapan kişidir.
  • Hiçbir teröristin cenaze törenine asla ve asla hiçbir siyasi partinin yöneticisinin milletvekilinin il başkanının ilçe başkanının katılmasını doğru bulmayız. Benim milliyetçilik anlayışım vatanseverliktir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER