A3 Haber

Kadın cinayeti: Dört aydır evli olan 18 yaşındaki Ece öldürüldü

Kadın cinayeti: Dört aydır evli olan 18 yaşındaki Ece öldürüldü
Aralık 05
08:36 2020

Konya’da Sabri Çiçek, dört ay önce kaçarak evlendikleri Ece Çiçek’i boğazını keserek öldürdü. Cinayetin ardından polisi arayıp ‘Ben eşimi öldürdüm’ diye ihbarda bulunan Sabri Çiçek, ifadesinde, ”Tartıştık. Cinnet geçirdim, öldürdüm” dedi.

Olay, saat 22.00 sıralarında Yeni Mahalle 40658 Sokak’ta meydana geldi. Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yaşayan ve dört ay önce ailelerinden kaçıp Beyşehir’e gelen Sabri ve Ece Çiçek, burada nikahlandı.

Çift, bugün evlerinde henüz bilinmeyen nedenle tartıştı. Sabri Çiçek, tartışmanın büyümesi üzerine Ece Çiçek’i, boğazından kesip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü.

Sabri Çiçek, olayın ardından balkona çıkıp polisi arayarak ‘Ben eşimi öldürdüm’ diye ihbarda bulundu. İhbar üzerine eve gelen polis, genç kadının cansız bedenini buldu. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Ece Çiçek’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Genç kadının cansız bedeni otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayın ardından gözaltına alınan Sabri Çiçek, ifadesinde, ”Tartıştık. Cinnet geçirdim. Öldürdüm” dedi.

“Beni kurtarın, beni kesecek” diye bağırmış

Genç çiftin üst komşusu Aysel Kuru, çift tartıştıkları sırada Ece Çiçek’in “Beni kurtarın. Beni kesecek” diye bağırması üzerine evlerine gittiğini söyledi.

Yaşananları anlatan Kuru, ”Kadın, ‘Beni kurtarın. Beni kesecek’ diye bağırınca ben evlerine gittim. Kapıyı açtıklarında ikisi de sakinleşmişti. Genç ve yeni evli olduklarını birbirlerini anlayışla karşılayıp, tartışmamaları konusunda telkinde bulundum.

Sabri Çiçek de sakin bir şekilde duruyordu. Sonra eve çıktım. Yaklaşık 15 dakika sonra evlerinde sessizlik hakim oldu. Bunun üzerine eşim, ışıklarının yanıp, yanmadığını kontrol etmek için balkona çıktığında Sabri Çiçek’in telefonla konuştuğunu duymuş. Sanırım polisi aradı. Apartmana yeni taşınmışlardı. Ece beni birkaç kez çaya davet etmişti. Oturup sohbet etmiştim. Efendi güzel bir kızdı” dedi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.