A3 Haber

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üstün’ün evi kurşunlandı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Üstün’ün evi kurşunlandı
Aralık 08
15:59 2020

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Sakarya’daki evi kurşunlandı. Pompalı tüfekle yapılan saldırıda Üstün’ün evinin camlarının kırıldığı, saldırganın ise polise teslim olduğu öğrenildi. Olay anında Üstün’ün Ankara’da olduğu bildirildi.

Eski AKP Sakarya Milletvekili olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Sakarya’daki evi kurşunlandı. Silahlı saldırıda Üstün’e ait evin camlarının kırıldığı görüldü. Üstün’ün ailesi ile birlikte Ankara’da olduğu ifade edildi.  Saldırıyı düzenleyen şahısın gözaltında olduğu öğrenildi.

Gelecek Partisi’nden açıklama

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sosyal medya hesabından saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. Özcan şunları söyledi:

“Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya eski milletvekilimiz Sn. Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine saat 11:30 sularında “silahlı saldırı” düzenlenmiştir. Kendini S.A. olarak tanıtan saldırgan, emniyet kayıtlarına göre geçmişte benzer olaylara karışmış çete suçlarından sabıkası olan ve intihara meyilli bir şahıstır.

Saldırı Sn. Üstün’ün komşuları tarafından ihbar edilmiş bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik birimlerimiz şahsı gözaltına almıştır. Saldırganın aynı zamanda kendisini ihbar ettiği de anlaşılmıştır. Olay anında Sn.Üstün ve ailesi şehir dışında olduğu için herhangi bir zarar görmemiştir. Söz konusu hadise ile ülkemizin geldiği noktayı, artık kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar görüyoruz. 

Türkiye’de temiz siyaset ve güvenli gelecek ilkesiyle çıktığımız yolda, çetelerin ve yönlendirdikleri kriminal kişilerin korkutmaya ve sindirmeye yönelik bu saldırıları bizleri yıldıramayacak. Sn. Üstün’e tekrar geçmiş olsun diyor, bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”