A3 Haber

Hulusi Akar: Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’dır

Hulusi Akar: Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’dır

Hulusi Akar: Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’dır
Aralık 10
00:13 2020

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Karabağ’daki anlaşmaya ilişkin “Ortak merkezin bina inşası ve faaliyetlerin başlaması için Türkiye-Azerbaycan-Rusya arasında çalışmalar devam ediyor” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Genel Kurul’da konuştu. Akar’ın açıklamaları şöyle:

  • PKK’ya karşı operasyonlarımız artan şiddetle devam ediyor. Son bir ayda yedisi büyük, 21’i orta çaplı 28 operasyon icra edildi.
  • Akdeniz’de gerilimi tırmandıran Yunanistan’dır. Biz önkoşulsuz olarak tüm sorunları görüşmeye hazırız. Biz haklıyız. Kimseye de hakkımızı çiğnetmeyiz. Ege ve Akdeniz’deki haklarımızı gözetmekte kararlıyız. Maalesef iyi komşuluk çerçevesinde çözüme, barışa uzanan elimiz hep havada bırakıldı. Türkiye Libya’nın oluşumuna katkıda bulunuyor. Türkiye askeri konularda Libya’ya danışmanlık desteği veriyor. Vermeye devam edecektir.
  • 15 Temmuz 2016 tarihinden itibaren FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle TSK’den toplam 20 bin 610  personel ihraç edilmiştir. Kahraman ordumuzun, bu hain örgütten temizlendikçe güçlendiğinin en açık göstergesi, hain darbe girişiminden çok kısa bir süre sonra başarıyla icra edilen operasyonlar ve sayısı giderek artan büyük çaplı başarılı tatbikatlardır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER