A3 Haber

İstanbul’da selefi terör örgütlerine operasyon: IŞİD, Fetih Cephesi, Nusra, HTŞ…

İstanbul’da selefi terör örgütlerine operasyon: IŞİD, Fetih Cephesi, Nusra, HTŞ…

İstanbul’da selefi terör örgütlerine operasyon: IŞİD, Fetih Cephesi, Nusra, HTŞ…
Aralık 11
08:25 2020

İstanbul’da sekiz ilçede aralarında IŞİD’in de bulunduğu selefi terör örgütlerine yönelik operasyon düzenlendi. 18 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 11 şüpheli yakalandı.

İstanbul’da IŞİD, Heyet Tahrir el-Şam, Fetih Cephesi, El-Nusra gibi selefi terör örgütlerine operasyon düzenlendi. Operasyon düzenlenen Başakşehir, Esenyurt, Esenler, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Sultanbeyli ve Kağıthane ilçelerinde 18 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda 11 şüpheli yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital materyal ve iki kurusıkı tabanca ile 16 adet fişek ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada operasyonun, adı geçen terör örgütleri ile bağlantılı radikal unsurların faaliyetlerini engellemeye yönelik olduğu, özellikle son süreçte ülkemizi hedef alan eylemler yapabilecekleri göz önünde bulundurulan şahıslar oldukları kaydedildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“DEAŞ, HTŞ/FEC/NC Terör Örgütleri ile bağlantılı radikal unsurların faaliyetlerini engellemeye yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, özellikle son süreçte ülkemizi hedef alan eylemler yapabilecekleri göz önünde bulundurulan şahısların yakalanmasına yönelik 11.12.2020 günü Başakşehir, Esenyurt, Esenler, Sultangazi, Küçükçekmece, Bağcılar, Sultanbeyli, Kağıthane, İlçelerinde 18 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde 11 şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ve iki adet kuru sıkı tabanca ve bu tabancaya ait 16 adet fişek ele geçirilmiştir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER