A3 Haber

Bir günde dokuz sağlık çalışanı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi: ‘Yönetemediğiniz için #Ölüyoruz’

Bir günde dokuz sağlık çalışanı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi: ‘Yönetemediğiniz için #Ölüyoruz’
Aralık 16
00:31 2020

Türk Tabipler Birliği (TTB), bir günde koronavirüs salgını nedeniyle dokuz sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini açıkladı.

A3 Haber Merkezi | Türk Tabipler Birliği (TTB), bugün Covid-19 salgını nedeniyle beşi hekim dokuz sağlık çalışanının daha yaşamını yitirdiğini duyurdu.

TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Nevşehir’de görev yapan Eczacı Mustafa Kocatmaz, Samsun’da görev yapan Eczacı Zeki Gül, Bursa’da işyeri hekimi olarak çalışan Dr. Cumhur Toker, Adana Ceyhan İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ebe Elif Özer, Ankara’da özel bir hastanede çalışan Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Kerim Çağlı, Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı Ali Ayvalık, Antalya’da özel bir klinikte çalışan Dişhekimi Ragıp Hazar, Isparta Şehir Hastanesi’nde görev yapan Radyoloji Uzmanı Dr. Serdal Gül ve İzmir’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden emekli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Güngör Nişli’nin salgından ötürü yaşamını yitirdiği belirtildi.

Açıklamada, yaşamını yitirenlerin ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı mesajı iletilirken “Yönetemediğiniz için #Ölüyoruz” denildi.