A3 Haber

TFF Başkanı’nın firması Limak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve 56 il müdürlüğe elektrik veriyor

TFF Başkanı’nın firması Limak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve 56 il müdürlüğe elektrik veriyor

TFF Başkanı’nın firması Limak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve 56 il müdürlüğe elektrik veriyor
Aralık 24
07:36 2020

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir’in patronu olduğu Limak, Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatı ile 56 il müdürlüğünün elektrik alımı işini de yapıyor. 64 müdürlük için düzenlenen ihalenin Özdemir başkan olduktan sonra yapıldığı ise dikkatleri çekti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, bakanlık bünyesindeki tüm bina, tesis, öğrenci yurtları, il spor müdürlükleri ve buralara bağlı tüm binalarda elektrik hizmetinin Limak firmasından alımı için anlaşma yapıldığı iddialarına dikkat çekti.

Bu iddiaların doğru olup olmadığı, Limak ile sözleşme yapılıp yapılmadığı, ihaleye çıkılıp çıkılmadığı hakkında bilgi isteyen Adıgüzel, “Eğer anlaşma söz konusu ise TFF Başkanı’nın sahibi olduğu bir firmanın bakanlığınızdan iş alması ve bu yolla bu firmaya ödeme yapılmasını etik buluyor musunuz” diye sordu.

Kasapoğlu yanıtında, bakanlığın merkez teşkilatı ile 64 gençlik ve spor il müdürlüğünün elektrik alımı işinin Kamu İhale Yasası kapsamında açık ihale usulü ile ihale edildiğini bildirdi.

Bakan Kasapoğlu’ndan yanıt geldi

Kasapoğlu, “Bakanlığımız merkez teşkilatı ve 56 gençlik ve spor il müdürlüğünün elektrik alımı işini Limak Uludağ Perakende Satış AŞ ve 8 gençlik ve spor il müdürlüğünün elektrik alımı işini ise Dicle Elektrik Perakende Satış AŞ kazanmış olup ilgili firmalarla 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu uyarınca sözleşme imzalanmıştır” dedi.

“Süresi biten yerleri de bu firma almaya devam ediyor”

Adıgüzel, ihalenin Özdemir’in TFF Başkanı olmasının ardından gerçekleştiğini söyledi. Bu yanıtla bakanlığın Limak’tan alım yapıldığını doğruladığını belirten Adıgüzel, “Şu anda da bakanlıkta süresi biten yerleri bu firma almaya devam ediyor” iddiasında bulundu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER