A3 Haber

İş cinayeti: Urfa, Bolu ve Zonguldak’ta üç işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi

İş cinayeti: Urfa, Bolu ve Zonguldak’ta üç işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi

İş cinayeti: Urfa, Bolu ve Zonguldak’ta üç işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi
Aralık 29
18:16 2020

Urfa’da elektrik akımına kapılan inşaat işçisi Kasım Demir, Bolu’da üzerine yem silosu devrilen Murat Ergün ve Zonguldak’ta iki vagon arasına sıkışan maden işçisi Soner Dağlıoğlu yaşamını yitirdi.

A3 Haber Merkezi | Pandemi sürecinde üretimin dur durak bilmeden sürdüğü ülkemizde iş cinayetlerine her gün yenileri ekleniyor. Urfa’nın Harran ilçesi Kaymaklı Mahallesi’nde 40 yaşındaki kalıp ustası Kasım Demir, inşaatta çalışırken elektrik akımına kapıldı. Yapılan kontrolde Demir’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Demir’in cenazesi otopsi için adli tıp kurumuna gönderildi.

Öte yandan Bolu Mengen’e bağlı Çubuk Köyü’nde bir yem fabrikasında kamyon şoförü olarak çalışan Murat Ergün, bir tavuk çiftliğinde yem silosuna yem bastığı sırada, ağırlığa dayanamayan silo üzerine devrildi. Yem silosunun altında kalan Murat Ergün olay yerinde yaşamını yitirdi. Ergün’ün cenazesi Mengen İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

TTK’de iş cinayeti

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında nakliyat servisinde çalışan işçilerden Soner Dağlıoğlu, saat 14.00 sıralarında iki vagon arasına sıkışarak ağır yaralandı. Sağlık ekipleri yer altına inerek Dağlıoğlu’na ilk müdahaleyi yaptı ancak madenci kurtarılamadı.  Evli ve iki çocuk babası Dağlıoğlu’nun cenazesi, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Bakanı Hakan Yeşil, “Kazayla ilgili net bilgiler için uzman arkadaşlar ocakta teknik çalışma yapacaklar. Olayın nasıl olduğunu ondan sonra net bir şekilde paylaşırız. Şu an için nakliyat bölümünde iş kazası olduğu söylendi bize. Başımız sağ olsun” dedi.

Kasım ayında 294 işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Kasım ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Raporda, “Salgınla beraber işçi sınıfının tüm kesimleri ölüm ve açlık kıskacı altında, Kasım’da en az 294, yılın ilk 11 ayında da en az 2 bin 32 işçi yaşamını yitirdi” denildi.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER