A3 Haber

Yandaş yazar Cem Küçük, Melih Bulu’yu savundu: Anadolu insanının etkili konuma gelmesini istemiyorlar

Yandaş yazar Cem Küçük, Melih Bulu’yu savundu: Anadolu insanının etkili konuma gelmesini istemiyorlar
Ocak 04
11:10 2021

Yandaş yazar Cem Küçük, Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan AKP’li Melih Bulu’yu savunarak, “Anadolu insanı etkili bir konuma gelsin istemiyorlar. Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu okul iradesi dışında gerçekleşen kararı kınamışlar. Birader siz kimsiniz?” ifadelerine yer verdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atadığı eski AKP Milletvekili Adayı Melih Bulu’ya Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük sahip çıktı.

Küçük, Boğaziçililerin “Kayyum rektör istemiyoruz” dediği Bulu’yu, “Anadolu insanı” olarak tanımlayarak, “Bazıları hâliyle bunu hazmedemiyor. Sebep ne? 2002’de AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı Kurucusu ve 2015’te AK Parti Milletvekili Aday Adayı olması…” diyerek savundu.

Bulu’yu eleştirenlerin Anadolu insanının etkili konuma gelmesini istemediğini öne süren Küçük, kınama açıklaması yapan Boğaziçi öğrencilerine de “Birader siz kimsiniz?” diye seslendi.

Cem Küçük, “Melih Bulu’nun Boğaziçi’ne atanması devrimdir” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Birader siz kimsiniz?”

“Melih Bulu’nun kariyerine bakmıyorlar. Bu işin üstesinden gelebilir mi, gelemez mi diye düşünmüyorlar. Anadolu insanı etkili bir konuma gelsin istemiyorlar. Dün BBC Türkçe sayfası bunu haber yapmış. Toplumda kimsenin tanımadığı tipler bu atamaya karşı çıkmışlar. Mesela Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş gibi. Twitter’ın Türkiye’deki avukatı Gönenç Gürkaynak da itiraz etmiş. Sen önce git temsilcisi olduğun Twitter’a söyle Türkiye’de ofis açsın. Burası müstemleke ülke değil!..

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu okul iradesi dışında gerçekleşen kararı kınamışlar. Birader siz kimsiniz? Milletin seçtiği Cumhurbaşkanı’nın atadığı rektörü kabul etmiyoruz ne demek? İstemeseniz de kabul edeceksiniz.

Yıllardır tertemiz Anadolu insanını böyle küçümsediler. Onların hak ettikleri yerlere gelmesini engellediler. Artık bunu başaramayacaksınız. Melih Bulu Hocam bu zevata karşı dik durun. Birkaç hafta sonra bu eleştiriler kesilir. Sizi şimdi tenkit edenler susarlar.

Unutulmasın Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine atanması bir devrimdir. Karşı tarafın çıkardığı ses tam da bunun işaretidir…”

İlgili haberler: